Aktualności

Wyprawa na Lackową

Wyprawa na Lackową

2019-06-04

Beskid Niski – wakacje w górach

Beskid Niski – wakacje w górach

2019-04-22

Dzieci już rozpoczęły odliczanie, a dorośli poszukują odpowiedniego miejsca na spędzenie urlopu. Chcielibyśmy Wam ułatwić wybór, dlatego pragniemy zaproponować spędzenie wakacji górach, w naszym domu w Siwejce, w miejscowości Ropki w Beskidzie Niskim. Posiadamy jeszcze wolne pokoje w lipcu i sierpniu.

Weekendy biegowe w Beskidzie Niskim

Weekendy biegowe w Beskidzie Niskim

2019-02-04

Ruszamy z nową inicjatywą weekendów biegowych w Beskidzie Niskim. Bieganie po górach to idealna forma wypoczynku. Dzięki tej aktywności wzmacniasz serce, budujesz siłę i wytrzymałość a przede wszystkim poznajesz góry puste i dzikie.

Biegajmy razem po Beskidzie Niskim

Biegajmy razem po Beskidzie Niskim

2019-01-07

Minął rok i pora zaglądnąć w swój zeszycik planów i rozliczyć się z tego co było dobre, a co złe w mijającym roku treningowym. Jak to zwykle bywa plany były wielkie i ambitne, a życie weryfikowało je każdego dnia pisząc swoje scenariusze.

Ferie zimowe z dziećmi w górach w Beskidze Niskim

Ferie zimowe z dziećmi w górach w Beskidze Niskim

2018-12-29

Planujecie wypoczynek zimą w górach? Jeśli tak to warto zdefiniować swoje potrzeby aby dobrze i bezpiecznie wypocząć. Postaramy się w tym Wam pomóc oferując zupełnie przy okazji pobyt w Siwejce.

Sylwester z psem w górach bez fajerwerków

Sylwester z psem w górach bez fajerwerków

2018-11-05

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku. Każdy z nas zastanawia się co będzie robił w sylwestra. My jak co roku postanawiamy spędzić go typowo (dla nas) lecz zupełnie nietypowo (jak dla większości). Nie wybieramy się na rynek bo w Ropkach nie ma rynku, nie idziemy na miasto bo go też nie ma.

Portfolio - Aleksandra Stach

Portfolio - Aleksandra Stach

2018-09-29

Ponieważ nasza córka Ola jest reprezentantką Polski w kajakarstwie górskim, z realnymi szansami na wyjazd na Olimpiadę do Tokio w 2020 r. to poszukujemy partnerów (sponsorów) którzy zechcieliby ją wesprzeć.

Noclegi na Święto Rydza 2018

Noclegi na Święto Rydza 2018

2018-09-16

Gdy w górach już jesień, a opadające z drzew liście zaczynają szeleścić pod nogami, znak, że pora na rydze! Pakuj koszyk i nie przegap najbardziej rudego wydarzenia w Polsce!Kolejna edycja Święta Rydza zbliża się wielkimi krokami. Już w weekend 28-30 września w Wysowej Zdrój odbędzie się kolejna edycja tego bardzo ciekawego wydarzenia.

ŁUT 2018. Strefa kibica w Ropkach

ŁUT 2018. Strefa kibica w Ropkach

2018-09-11

Już za miesiąc na trasie Głównego Szlaku Beskidzkiego rozgrywana będzie kolejna edycja jednego z najtrudniejszych biegów górskich Łemkowina Ultra Trail. Zmagania na trasie ŁUT 150 (start w Krynicy, meta w Komańczy) i ŁUT 100 (start w Krynicy i meta w Iwoniczu-Zdroju) przebiegać będą przez niezwykle dzikie i piękne tereny Beskidu Niskiego.

Gdzie najlepiej widać niebo?

Gdzie najlepiej widać niebo?

2018-09-09

Przyjechali do nas na tydzień i pokazali nam spory kawałek NIEBA. Pani Ola Bacik-Polus wieczorami, gdy w domu panowała cisza, a mała Matylda już spała, wymykała się ze statywem i aparatem z domu, aby fotografować niebo. Początkowo nie wiedzieliśmy o co chodzi, gdy w okolicy domu po łąkach wędrowała zaświecona "czołówka" szukając odpowiedniego miejsca do obserwacji nieba.