Aktualności

Sylwester z psem w górach bez fajerwerków

2018-11-05

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku. Każdy z nas zastanawia się co będzie robił w sylwestra. My jak co roku postanawiamy spędzić go typowo (dla nas) lecz zupełnie nietypowo (jak dla większości). Nie wybieramy się na rynek bo w Ropkach nie ma rynku, nie idziemy na miasto bo go też nie ma.

Portfolio - Aleksandra Stach

2018-09-29

Ponieważ nasza córka Ola jest reprezentantką Polski w kajakarstwie górskim, z realnymi szansami na wyjazd na Olimpiadę do Tokio w 2020 r. to poszukujemy partnerów (sponsorów) którzy zechcieliby ją wesprzeć.

Noclegi na Święto Rydza 2018

2018-09-16

Gdy w górach już jesień, a opadające z drzew liście zaczynają szeleścić pod nogami, znak, że pora na rydze! Pakuj koszyk i nie przegap najbardziej rudego wydarzenia w Polsce!Kolejna edycja Święta Rydza zbliża się wielkimi krokami. Już w weekend 28-30 września w Wysowej Zdrój odbędzie się kolejna edycja tego bardzo ciekawego wydarzenia.

ŁUT 2018. Strefa kibica w Ropkach

2018-09-11

Już za miesiąc na trasie Głównego Szlaku Beskidzkiego rozgrywana będzie kolejna edycja jednego z najtrudniejszych biegów górskich Łemkowina Ultra Trail. Zmagania na trasie ŁUT 150 (start w Krynicy, meta w Komańczy) i ŁUT 100 (start w Krynicy i meta w Iwoniczu-Zdroju) przebiegać będą przez niezwykle dzikie i piękne tereny Beskidu Niskiego.

Gdzie najlepiej widać niebo?

2018-09-09

Przyjechali do nas na tydzień i pokazali nam spory kawałek NIEBA. Pani Ola Bacik-Polus wieczorami, gdy w domu panowała cisza, a mała Matylda już spała, wymykała się ze statywem i aparatem z domu, aby fotografować niebo. Początkowo nie wiedzieliśmy o co chodzi, gdy w okolicy domu po łąkach wędrowała zaświecona "czołówka" szukając odpowiedniego miejsca do obserwacji nieba.

Po owocach ich poznacie. Aktywny wypoczynek w Beskidzie Niskim

2018-09-07

Odznaka turystyczna W KRĘGU LACKOWEJ zyskała dużą popularność stając się sposobem na spędzanie urlopu w górach i metodą motywowania dzieci i młodzieży do aktywnego wypoczynku.

Złoto dla zuchwałych

2018-08-19

Mamy w naszym gronie już zdobywców srebrnej i złotej odznaki W KRĘGU LACKOWEJ. Do teamu Srebrna 100 weszły już dwie rodziny: Wiktoria, Ksenia i Rafał Piłat oraz Gromek, Magda i Wojtek Magiera.

Przyjechali z Tarnowa w góry

2018-07-02

Zachodnia część Beskidu Niskiego jest szczególnie ulubionym kierunkiem na wypoczynek dla mieszkańców Tarnowa. Jest to związane z niewielką odległością od centrum Tarnowa - w Beskid Niski można się stąd dostać zaledwie w godzinę, oraz atrakcyjnymi cenami pobytu jakie można w Beskidze Niskim jeszcze znaleźć.

Beskid Niski – wakacje w górach

2018-06-18

Dzieci już rozpoczęły odliczanie, a dorośli poszukują odpowiedniego miejsca na spędzenie urlopu. Chcielibyśmy Państwu ułatwić wybór, dlatego pragniemy zaproponować spędzenie wakacji górach, w naszym domu w Siwejce, w miejscowości Ropki w Beskidzie Niskim. Posiadamy jeszcze wolne ostatnie pokoje w lipcu i sierpniu.

Majówka w górach - Beskid Niski czeka

2018-03-11

W tym roku majówka będzie wyjątkowo długa - można odpocząć nawet 9 dni! To idealny czas aby przyjechać w Beskid Niski i przewentylować płuca czystym górskim powietrzem. Zapraszamy Was do naszego domu w Ropkach położonego w Dolinie Słońca - w miejscu pustym i dzikim.