Festiwal Biegowy w Krynicy 2019. NOCLEGI

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Festiwalu Biegowego w Krynicy. Festiwal Biegowy, to największa impreza biegowa w polskich górach, której pula nagród dla zwycięzców przekroczyła już pół miliona złotych, a liczba uczestników co roku bije rekordy.

W ramach Festiwalu Biegowego organizowanych od piątku od niedzieli jest wiele biegów zróżnicowanych pod względem odległości i trudności. Są organizowane biegi dla dzieci, dla dorosłych, ale także zmagania dla całych rodzin. Bieg w krawacie, bieg nocny, sztafeta deptaka, to tylko niektóre z propozycji budzące entuzjazm i traktowane przez uczestników z przymrużeniem oka.

Główne zmagania Festiwalu Biegowego to Bieg Siedem Dolin rozgrywany na dystansach od 35 do 117 km. Dodatkowo, w trakcie weekendu biegowego rozgrywane są Mistrzostwa Polski Masters w Biegu Ulicznym, będące prawdopodobnie najszybszym tego typu biegiem w Polsce ze względu na przebieg trasy (zbieg z Krynicy do Muszyny).

 

Noclegi w Krynicy

Jeżeli szukasz taniego noclegu dla zawodników Festiwalu Biegowego w Krynicy to odpowiedzią na Twoje potrzeby będzie oferta bezpłatnego noclegu przygotowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krynicy-Zdroju, który udostępnia nieodpłatnie uczestnikom TAURON Festiwalu Biegowego powierzchnię noclegową w swojej hali sportowej. Noclegi są dostępne tylko w terminie rozgrywania Festiwalu, a osoba korzystająca z bezpłatnego noclegu powinna zapewnić we własnym zakresie wszelki sprzęt i akcesoria związane z noclegiem - karimaty, śpiwór, materace etc. Noclegi te są przeznaczone wyłącznie dla zawodników mających opłacony start.

Innym rozwiązaniem, jest skorzystanie z oferty noclegowej w Krynicy. Czeka na Was wiele ośrodków, pensjonatów i hoteli. Niestety Krynica w czasie Festiwalu Biegowego pęka w szwach. Ciężko jest znaleźć atrakcyjny nocleg, miejsce parkingowe, a jedynym sensownym sposobem przemieszczania się są swoje własne nogi. Niestaty decydując się na nocleg w Krynicy trzeba będzie liczyć się także z wysokimi cenami noclegów i innych usług towarzyszących - także wyżywienia.

 

Noclegi w Ropkach

Jeżeli nie przeszkadza Wam lokalizacja noclegu w większej odległości od centrum Festiwalu to zapraszamy do Ropek, do Siwejki. To tutaj będziecie mieli okazję przygotować się do biegu, a także w odpowiedni sposób zregenerować. Poznacie nasz dom przyjazny dla biegaczy i być może kiedyś wrócicie aby spokojnie potrenować w górach pustych i dzikich - w Beskidze Niskim.

Ja startuję w Biegu 7 Dolin na dystansie 35 km, bo na taki dystans jestem w stanie się przygotować. A Ty?

Jeżeli chcesz poznać nasze ceny noclegów to przejdź do CENNIKA.

W naszym domu co roku zlokalizowany jest pierwszy punkt żywieniowy Łemkowyny Ultra Trail. Jeżeli chcesz poznać atmosferę tego wydarzenia to zapraszamy do STREFY KIBICA.

Organizujemy wiosną i jesienią w naszym domu dla miłośników biegania po górach także WEEKENDY BIEGOWE. Serdecznie zapraszamy.

 

Podziel się:

pokaż wszystkie aktualności