Weekendy biegowe w Beskidzie Niskim

Ruszamy z nową inicjatywą weekendów biegowych w Beskidzie Niskim. Bieganie po górach to idealna forma wypoczynku. Dzięki tej aktywności wzmacniasz serce, budujesz siłę i wytrzymałość, a przede wszystkim poznajesz Beskid Niski - góry puste i dzikie.

Proponujemy w ramach każdego weekendu biegowego 3 biegi w okolicy naszego domu Siwejka w Ropkach. W piątek bieg nocny (dystans od 3-8 km), w sobotę bieg długi 12-25 km, oraz w niedzielę bieg średni 6-12 km. Udział w biegach jest dobrowolny, bezpłatny, wymaga tylko zgłoszenia e-mailem i ma na celu popularyzację regionu i zdobywanie odznaki biegowej W KRĘGU LACKOWEJ. Każdy uczestniczy w biegu na własną odpowiedzialność.

Przygotowaliśmy 15 tras z których większość ma swój początek w Ropkach w Siwejce. Poznaj trasy. Zaliczenie 5 z nich (minimalna łączna długość 50 km) w dowolnym terminie i czasie upoważnia zdobywcę do otrzymania odznaki W KRĘGU LACKOWEJ. Zapraszamy do wspólnej zabawy i poprawiania swojej kondycji fizycznej.

Wszystkie trasy będą szczegółowo opisane przed biegiem wraz z wytyczonym szlakiem do pobrania do aplikacji np. endomondo, traseo. Kliknięcie w poniższą grafikę przenosi do listy tras jakie opracowaliśmy w najbliższej okolicy naszego domu. Trasy te sukcesywnie będziemy pokonywali w ramach weekendów biegowych w Beskidzie Niskim.

 

Najbliższe Weekendy Biegowe

Z akcją weekendy biegowe ruszamy zawsze już w kwietniu. Jeżeli nasza propozycja wspólnego biegania po górach i zdobywania odznaki W KRĘGU LACKOWEJ zainteresowała Was to przybywajcie także w maju i czerwcu, a następnie wrześniu i październiku. Poniżej przedstawiamy program przykładowego weekendu biegowego w Beskidzie Niskim.

piątek godz. 21.00
Siwejka - Przełęcz Lipka - Siwejka (bieg nocny)
100% drogi szutrowe i leśne
dystand 6,6 km

sobota godz. 11.00
Siwejka - Bieliczna - Izby - Siwejka
85% drogi szutrowe i leśne
dystand 16,08 km

niedziela godz. 10.00
Siwejka - Przełęcz Hutniańska - Siwejka
100% drogi szutrowe i leśne
dystand 7 km

Dla zainteresowanych możliwość noclegu w naszym domu. Szczegółowe informacje udzielamy drogą mailową. Przybywajcie z rodzinami, ale pamiętajcie aby wcześniej zrezerwować NOCLEG!

 

Podziel się:

pokaż wszystkie aktualności