Biegi górskie w Beskidzie Niskim

Łemkowyna


Beskid Niski to idealne miejsce do uprawiania turystyki biegowej. Wspaniałe, dzikie tereny z ogromną ilością ścieżek i szutrowych dróg umożliwiają zorganizowanie bardzo fajnych zawodów biegowych. W Beskidzie Niskim z powodzeniem organizowane są biegi górskie: Maraton Beskid Niski, Ultramaraton Magurski, Gorlicki Bieg Górski oraz Łemkowina Ultra Trail. Z końcem września w Święto Rydza w Wysowej Zdrój odbywa się także malowniczo prowadzony bieg na 10 km. W niedalekiej odległości (na pograniczu Beskidu Niskiego - w Krynicy) organizowany jest także Fesiwal Biegowy.

 

Weekendy Biegowe w Beskidzie Niskim

Weekendy Biegowe w Beskidzie Niskim to cykl spotkań ludzi zakochanych w bieganiu po górach aby wspólnie potrenować. Paweł z agroturystyki SIWEJKA w Ropkach zaprasza na wspólne treningi. Zróżnicowane dystanse i trudność, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Udział w treningach Weekendów Biegowych jest bezpłatny, a dodatkowo można także zdobywać odznakę W KRĘGU LACKOWEJ. Jeżeli na tą okazję potrzebujecie zarezerwować NOCLEG to zapraszamy.

Jeżeli idea Was zainteresowała to poczytajcie o programie Weekendów Biegowych w Siwejce w Ropkach.

 

Maraton Beskid Niski

W tym roku Maraton Beskid Niski to już 4 edycja. Maraton Beskid Niski ponownie po rocznej przerwie odbywa się w maju. W tym roku bieg odbędzie się 11 maja 2019. Start zlokalizowany jest w Gorlicach i wiedzie po górach Beskidu Niskiego, a meta zlokalizowana jest w Wysowej Zdrój. Przy okazji tego biegu odbędą się w tym roku tylko biegi dla dzieci jako imprezy towarzyszące. Zrezygnowano z organizacji biegu na 10 km, 5 km i nordic walking na 5 km.

 

Ultramaraton Magurski

Bardzo atrakcyjna impreza biegowa organizowana na 3 dystansach ze startem i metą w Krępnej. Ultramaraton Magurski w tym roku organizowany jest 16-17 sierpnia 2019. Zawodnicy startują na dystansach 12 km (Bieg na Wysokie - sztafeta), 22 km (Magurun), i trasa głównego biegu w dwóch wariantach: 62 km i 105 km. Ciekawostką jest możliwość zdecydowania na trasie na punkcie kontrolnym w Ożennej, ostatecznie który z dwóch dłuższych dystansów będzie się kontynuować.

 

 

Bieg 7 Dolin

Festiwal Biegowy w Krynicy odbywa się w tym roku w dniach 6-8.09.2019. Atutem imprezy jest wielowariantowość biegów od biegu ultramaratońskiego, dedykowanego doświadczonym biegaczom, po biegi krótkie dla dzieci, rodzin, zespołów i szereg zawodów dla uprawiających nordic walking. Łącznie kilkanaście możliwości sprawdzenia się w biegach i zabawach górskich. W ramach zawodów w tym roku Bieg 7 Dolin na 100 km będzie traktowany jako MP Masters w Ultramaratonie Górskim, a bieg Życiowa Dziesiątka na 10 km jako MP Masters w biegu ulicznym na 10 km.

 

Gorlicki Bieg Górski

Gorlicki Bieg Górski

Gorlicki Bieg Górski to impreza będąca zwieńczeniem sezonu biegowego. W tym roku (2019) odbędzie się ponownie po bezdrożach Wysowej Zdrój i okolin na dystansie 22 km. Start przewidywany jest w Wysowej w Ośrodku Wczasów Rodzinnych Zacisze. Bieg odbędzie się 17 listopada 2019 roku.

 

Łemkowyna

Łemkowyna Ultra Trail

Najbardziej wymagający bieg dla uprawiających biegi górskie. Prowadzi trasą Głównego Szlaku Beskidzikiego z Krynicy do Komańczy. W tym roku organizowany jest w dniach: 12.10.2019. Podstawowy wariant to aż 150 km do pokonania (84% to drogi leśne i gruntowe oraz ścieżki). Uzupełnieniem są biegi na dystansach krótszych: Łut 100 (103 km na trasie Krynica Zdrój - Iwonicz Zdrój), Łut 70 (70 km na trasie Chyrowa - Komańcza), Łemko Maraton 48 (na trasie Iwonicz Zdrój - Komańcza), Łemko Trail 30 (na trasie Puławy Górne - Komańcza).

Jesteśmy bardzo dumni, że w naszym domu, w Siwejce, zlokalizowany jest pierwszy punkt żywieniowy tego arcytrudnego biegu. Jesteśmy dumni, że możemy gościć bohaterów, którzy mierzą się ze swoimi słabościami i trudnościami Łemkowyny.

 

Perły Małopolski w Wapiennem

Bieg organizowany w ramach cyklu Perły Małopolski. Odbywa się w czerwcu - w tym roku 25-26.05.2019. Rywalizacja jest na czterech dystansach: UtraPerła (50 km), długim (24 km), średnim (14,5 km) i krótkim (6 km) oraz nordic walking (6 km). W skład cyklu Perły Małopolski wchodą imprezy biegowe rozgrywane w okolicach małopolskich parków narodowych: Ojcowski Park Narodowy (Skała), Pieniński Park Narodowy (Szczawnica), Magurski Park Narodowy (Wapienne), Gorczański Park Narodowy (Rabka-Zdrój). Najlepsze 3 wyniki klasyfikują się do punktacji ogólnej Pereł Małopolski.

 

Podziel się:

Łemkowyna Ultra Trail 2016