Dojazd do Ropek

Ropki

Dojazd bezpośredni do Ropek jest możliwy tylko samochodem. Autobusem można dojechać do Hańczowej oddalonej od naszego domu o 2 km. Najbliższa stacja kolejowa jest w Grybowie skąd kursują pociągi do Tarnowa i Krakowa.

Dojazd samochodem:

Siedlisko Siwejka znajduje się około 140 km na południowy wschód od Krakowa. Najszybciej można do nas dostać się z Krakowa samochodem jadąc autostradą A4 skręcając dopiero NA WĘŹLE "Brzesko" na Nowy Sącz i Koszyce. Następnie jechać drogą krajową 75 do Nowego Sącza. Wjeżdżając do nowego Sącza na rondzie kierujemy się w lewo na obwodnicę i mijamy najpierw po lewej stronie stację Orlen, a następnie po prawej zabudowania Państwowej Straży Pożarnej. Poruszamy się za główną drogą aż do skrzyżowania na którym - przed kolejną stacją Orlen - skręcamy w lewo (po prawej stronie skrzyżowania market Lidl) - droga Krajowa 28 w kierunku na Jasło. UWAGA - W miejscowości Ropa opuszczamy drogę 28, skręcając w prawo naprzeciwko kolejnej ;-) stacji benzynowej Orlen na Wysową Zdrój.

Po przejechaniu przez Uście Gorlickie, przed Wysową w miejscowości Hańczowa, zaraz za znakiem "teren zabudowany" skręcamy w prawo w kierunku Ropek przy drogowskazie "Ropki 2,3 km". Po przejechaniu około 1,8 km asfaltem kierujemy się w lewo na drogę szutrową. Po przejechaniu kolejnych 600 m znajdujemy się przy naszym siedlisku.

 

Innym alternatywnym dojazdem z którego my korzystamy do Ropek to droga o mniejszym natężeniu ruchu. Poruszamy się z Krakowa autostradą A4, skręcamy NA WĘŹLE "Brzesko" i kierujemy się kolejno na drogę na Wojnicz (droga 94), Zakliczyn (droga 975) - uwaga tutaj gps chce abyśmy jechali na południe drogą 975, a powinniśmy się kierować na Gromnik (droga 980), Ciężkowice (droga 977), Grybów (droga 981), Florynkę, Śnietnicę i Stawiszę. [kliknij i sprawdź na google maps]

 Orientacyjny czas dojazdu samochodem z Krakowa 2h 15 min, a z Nowego Sącza 45 min.

 

 Wyznaczanie trasy za pomocą google maps: [KLIKNIJ]
Możesz wpisać współrzędne do nawigacji ale sporo ryzykujesz:
N: 49.467574, E: 21.130762

UWAGA!
Trasa wyznaczana za pomocą nawigacji i google maps będzie prowadzić do nas drogą od Grybowa w kierunku Krynicy przez Florynkę, Brunary, Stawiszę - aktualnie droga jest dobrze utrzymana. Trzeba uważać tylko aby we Florynce skręcić z drogi krajowej w stronę Brunar oraz aby ze Śnietnicy skręcić w stronę Stawiszy i Hańczowej. Jadąc lasem uważajcie noca na sarny!

UWAGA!
Nawigacja często prowadzi do Ropek przez Izby, drogą która po drodze ma do pokonania nieprzejezdny strumień! Proszę zerknąć na mapę wcześniej, aby wiedzieć gdzie jedziecie, bo tam właśnie przestaje działać GPS.

Dojazd autobusem:

Do Siwejki można także dotrzeć autobusem z Krakowa, Nowego Sącza lub Gorlic korzystając z przewoźnika - firmy voyager-transport. Wówczas należy wysiąść na przystanku Hańczowa Szkoła, minąć kosciół i skręcając w prawo obok Szkoły Rolniczej kierować się drogą szutrową do Ropek (ok. 2 km).

Podziel się: