Eco Dom w obszarze Natura 2000

Obszar Natura 2000 - Beskid Niski

Witamy serdecznie w naszym gospodarstwie
agroturystycznym. Siwejka znajduje się na obszarach objętych programem Natura 2000.

Przebywanie w tak cudownym miejscu zobowiązuje, dlatego serdecznie prosimy, abyśmy wspólnie starali się żyć w harmonii w przyrodą.

 

Dom jest ciepły, ogrzewany odnawialnymi źródłami energii. Posiadamy istalację solarną i pompę ciepła. Dzięki temu do atmosfery nie emitujemy żadnych zanieczyszczeń!

 

Wodę wydobywamy ze studni głębinowej z głębokości 32 metrów. Dzięki temu jest ona krystalicznie czysta. U nas czystej wody nie braknie, ale z uwagi na ogólne problemy z wodą w regionie, prosimy o jej racjonalne używanie.

 

Od wielu lat na świecie zwiększa się produkcja śmieci. Starajmy się tak gospodarować, aby ilość odpadków ograniczyć do minimum. Prosimy o sortowanie śmieci według zasad podanych w kalendarzach wiszących w pokojach w naszym gospodarstwie.

 

Sortowanie śmieci w Gminie Uście Gorlickie

 

Znajdujemy się w obszarze występowania wielu gatunków zwierząt. Do wodopoju przychodzą sarny i jelenie. W pobliżu bobry budują tamy, na spacerze z łatwością spotkacie stada koni czy zaobserwujecie siwą czaplę, czarnego bociana, czy orlika. Przebywając w naszym gospodarstwie prosimy aby nie płoszyć zwierzyny.