Jazda konna, stadniny

konie w Ropkach

Beskid Niski to idealne miejsce do uprawiania turystyki konnej. Szerokie niezalesione doliny w rejonie Izb, Ropek, Wysowej Zdrój i Gładyszowa zachęcają do uprawiania wędrówek konnych. Atutem są dobrze oznakowane szlaki konne (biały kwadrat z kropką na środku w określonym kolorze) których jest bardzo dużo, a prowadzą pięknymi ścieżkami i leśnymi drogami przez przełęcze i szczyty. Przed Beskid Niski przebiega także Transbeskidzki Szlak Konny – najdłuższy w polskich górach szlak turystyki jeździeckiej, wytyczony przez PTTK w 2000 r. Liczy 600 km długości i na jego pokonanie należy przeznaczyć 14 dni (109 godzin jazdy stępem). Prowadzi z Brennej w Beskidzie Śląskim, przez Beskid Żywiecki, Podhale, Pieniny, Beskid Sądecki oraz Beskid Niski do Wołosatego w Bieszczadach. W Beskidze Niski przebiega od Banicy przez Ropki, Regietów, Zdynię, Nieznajową, Krempną, Lipowiec, Jasiel, Radoszyce do Nowego Łupkowa. To tam w pobliżu znajduje się pięknie położona Stadnina Stary Łupków która warto odwiedzić.

Konie SIwejka

Turystyka konna Beskid Niski

 

Gdzie na konie?

Za pięknymi terenami i możliwościami uprawiania turystyki konnej w Beskidzie Niskim nie nadąża infrastruktura. Stadniny są oblegane przez chętnych. Często w okresach wzmożonego ruchu turystycznego w Beskidzie Niskim trudno zarezerwować jazdę konną w jednej z nielicznych stadnin w rejonie. Dlatego zachęcamy do wcześniejszego rozeznania możliwości, tak aby móc skorzystać w pełni z tego dobrodziejstwa jakim jest przebywanie w terenie na koniu.

Jazda konna możliwa jest w miejscowościach Ropki, Wysowa-Zdrój, Regietów i Izby. Poniżej prezentujemy listę stadnin. Pamiętajcie jednak, że poza renomowanymi ośrodkami lekcje jazdy konnej zarezerwować można także u prawdziwych pasjonatów, naszych bezpośrednich sąsiadów w odległości 20 m od Siwejki! Będzie skutecznie i miło. Polecamy z czystym sumieniem.

Ośrodki jazdy konnej w Beskidzie Niskim:

Stadnina "Chyże Konie" w Ropkach
Ropki 14, 38-316 Wysowa-Zdrój

Stadnina Koni "Stara Cegielnia"
Gładyszów 70, 38-315 Uście Gorlickie

Stadnina Koni Huculskich "Gładyszów"
Regietów 28, 38-315 Uście Gorlickie

Stajnia "Jaśminowy Raj"
Wysowa-Zdrój 131, 38-316 Wysowa-Zdrój

Stanica Koni "Osława"
Wysowa-Zdrój 11, 38-316 Wysowa-Zdrój

Gospodarstwo rolne "ASTIR"
38-315 Izby k/ Krynicy

 

"Chyże Konie" w Ropkach

Dokładnie naprzeciwko naszego domu znajduje się stadnina Chyże Konie. Ze względu na nasze położenie chcielibyśmy polecić jazdy konne u naszych sąsiadów, gdyż codziennie mamy okazję przyglądać się ogromnej pasji i zaangażowaniu w naukę jazdy konnej i widzimy jakie przynosi ona owoce u naszych Gości. Zarówno jazda na lonży i treningi na maneżu są wstępem do prawdziwej przygody - jazdy w terenie. Zajęcia prowadzi osobiście Pani Magda, instruktorka jazdy konnej i Właścicielka stadniny Chyże Konie. Do Waszej dyspozycji są Nygus, Białka, Brykus i Chyża. Jeżeli przy okazji nauki jazdy konnej chcielibyście zarezerwować nocleg to zaproaszamy do rezerwacji któregoś z naszych przytulnych pokoi.

Podziel się: