Nauka jazdy na nartach

wyciąg Smerekowiec

Jakie sa potrzeby dziecka?

Planując naukę jazdy na nartach w pierwszej kolejnosci musisz się zastanowić jakie są Twoje potrzeby i gdzie będziesz się uczył jeździć na nartach. W Beskidzie Niskim wprawdzie nie ma zbyt wielu wyciągów narciarskich, ale już te które są, w pełni zaspokoją potrzeby narciarzy od początkującego do zaawansowanego. Z jednej strony Tylicz ze swoimi ośrodkami Tylicz-Ski i Master-Ski z wieloma możliwościami jazdy, z drugiej Magura Małastowska - uboższa o infrastrukturę i mnogość wariantów - oferująca jednak atrakcyjną trasę zjazdową, której nie powstydziłby się żaden stok narciarski w Polsce.

Szkółka narciarska czy szkolenie indywidualne z instruktorem narciarskim?

W drugiej kolejności warto zadecydować czy oddajesz dziecko do szkółki narciarskiej których mnóstwo jest w Tyliczu i masz je z głowy przez 3 godziny, czy bardziej stawiasz na indywidualne nauczanie z instruktorem którego znasz i masz do niego zaufanie. Wybór w tym przypadku jest trudny i zależy od wieku dziecka i jego cech motorycznych. Dzieci spokojniejsze, młodsze, wycofane zwykle będą miały większe problemy z adaptacją w grupie narciarskiej. Ustawienie dziecka na stoku narciarskim, na końcu 5-osobowego wagonika może budzić mieszane uczucia. Zwykle maluch nie słyszy co mówi instruktor, i choć stara się naśladować, to ćwiczenia wykonuje w nieodpowiednim momencie, gdyż instruktor jest w zupełnie innej fazie pokazu. W przypadku lekcji indywidualnej z instruktorem narciarskim możemy liczyć na profesjonalne zaopiekowanie się dzieckiem, większą intensywność zajęć, wykluczenie błędów wynikających z niedokładnego wykonywania ćwiczeń, szybsze postępy.

Dyplom narciarski

 

Gdzie warto jeździć na nartach?

Zapraszam na szkolenie narciarskie w Stacji Narciarskiej Smerekowiec, na Magurze Małastowskiej i Tyliczu które prowadzę osobiście w pierwszej kolejności dla Gości Siwejki. W wymienonych stacjach do dyspozycji miłośników białego szaleństwa są dobrze przygotowane stoki narciarskie, wypożyczalnie, jest także gdzie odpocząć w restauracji lub bufecie przy stoku narciarskim. W Smerekowcu do dyspozycji jest wyciąg orczykowy o długości 700 m o umiarkowanym stopniu trudności oraz mały wyciąg o długości 100m z przeznaczeniem dla najmniejszych adeptów narciarstwa. Z kolei na Magurze Małastowskiej mamy 4-osobową kolej krzesełkowąi z 1400 metrowa trasą zjazdową oraz mały wyciąg dla początkujących. Tylicz to zupełnie inna bajka - dwie duże stacja narciarskie Master-Ski i Tylicz-Ski oferują ogromną różnorodność stoków. Koleje krzesełkowe, taśmy dla najmłodszych i orczyki zaspokoją potrzeby na każdym poziomie zaawansowania. Bardzo atrakcyjne ceny karnetów popołudniowych są zachętą dla wszystkich, dla których cena karnetu ma istotne znaczenie, a nie jest problemem szusowanie przy sztucznym oświetleniu.

 

Zapraszamy dzieci i dorosłych na szkolenie narciarskie (dostępne po uzgodnieniu). Dla każdego adepta szkółki po pierwszej lekcji przewidzany jest Dyplom Uczestnictwa. Zapraszamy.

 

Kiedy zacząć szkolenie narciarskie?

Jeżeli planujemy rozpocząć szkolenie narciarskie to warto pamiętać, że z jednej strony można powiedzieć - nigdy nie jest za późno, a z drugiej warto się zastanowić czy nie jest jeszcze za wcześnie. Próbujemy wsadzić na narty 3-4 latka ale nie możemy spodziewać się szybkich efektów. Wiele w tym przypadku zależy od motorycznych cech dziecka, gdyż na tym etapie dziecko uczy się przez naśladowanie i zabawę. O wiele lepsza jest współpraca z 6-7 latkiem który potrafi nie tylko naśladować ale także słuchać i zapamiętywać. W przypadku dorosłych sprawa jest także dość skomplikowana. Zwykle siedzący tryb życia, emocje czy dam radę, niska sprawność i wygórowane oczekiwania wobec samego siebie, strach przed kompromotacją powodują, że początkowo dorosłemu nauka przychodzi z trudem, ale pierwsze efekty powodują, że dorośli bardzo szybko się nakręcają i szybko osiągają średni poziom umiejętności pozwalający na bezpieczne poruszanie się po stokach narciarskich. Zobacz filmiki jak jeżdżą nasi Goście i jakie robią postępy: [KLIKNIJ>]

 

narty Beskid Niski Smerekowiec

narty Beskid Niski Smerekowiec

deska snowboard Beskid Niski Smerekowiec

deska snowboard Beskid Niski Smerekowiec

 

Więcej informacji na temat nauki jazdy na nartach i pobytów w naszym domu znajdziecie Państwo w zakładce KONTAKT.

Podziel się: