Wycieczki piesze

Szlaki piesze i konne

Beskid Niski to prawdziwy raj dla piechurów. Można śmiało powiedzić, że są to góry nieco zapomniane przez turystów. To tutaj wędrując czasem cały dzień spotkasz na swoim szlaku tylko dzikie zwierzęta. W Beskidzie Niskim jest wiele atrakcyjnych miejsc które warto odwiedzić, a w pobliżu których prowadzą szlaki turystyczne. Wiele jest także miejsc, które można odnaleźć wędrując z mapą, do których żadne znakowane drogi nie prowadzą.

turyści w Beskidzie Niskim

Wędrując po Beskidzie Niskim można także "podpierać" się znakowaniem szlaków końskich pamiętając jednak, że są one inaczej oznakowane (kwadrat w kolorze białym z kółkiem).

Przez Beskid Niski prowadzi Główny Szlak Beskidzki. W pobliżu naszego domu znajduje się także Lackowa (997 m n.p.m. (najwyższy szczyt Beskidu Niskiego po stronie polskiej), będąca łakomym kąskiem dla zdobywców Korony Gór Polskich.

 

Siwejka czyli Szwejka

W pobliżu naszego domu znajduje się wiele atrakcyjnych miejsc, gdzie warto wybrać się na spacer. Proponujemy wycieczki: właśnie na Lackową, do Bielicznego, na Przełęcz Hutniańską, na przełęcz Lipka oraz do Czertyżnego i na Bziany Las. Na zaawansowanych turystów czeka wycieczka przez Wysową na św. Górę Jawor i powrót przez Ostry Wierch. Obowiązkowo także prosimy o wdrapanie się na Siwejkę - tam na górze poszukajcie niespodzianki. Wędrówki te (za wyjątkiem Lackowej i Góry Jawor) to wycieczki 2-3 godzinne.

Zapraszam do zapoznania się z trasami do spacerowania i biegania których start i meta jest w naszym domu w Ropkach [więcej]

Podziel się:

Ropki w obiektywie