Wysowa Zdrój - atrakcje i noclegi

Wysowa-Zdrój położona jest w południowo-zachodniej, najwyższej części Beskidu Niskiego. Miejscowość położona jest nad rzeką Ropą, której źródła znajdują się na terenie wsi. Zagospodarowana część Wysowej znajduje się w dolinie, z trzech stron ograniczonej wzniesieniami górskimi. W bezpośredniej bliskości znajdują się pięknie położone miejscowości jak Blechnarka, Hańczowa i Ropki – idealne miejsce do aktywnego wypoczynku zlokalizowane z dala od zgiełku i zabudowy kurortowej.

 

Noclegi w rejonie Wysowa-Zdrój >>>

 

Główne obszary i cele spacerów stanowi Park Zdrojowy położony w centrum Wysowej, malownicza Dolina Łopacińskiego położona na przestrzeni 2 km na wschód od centrum, Huta Wysowska – zachodnia część Wysowej, Przełęcz Hutniańska z cudowną panoramą na Ropki i Wysową Zdrój oraz wzniesienia Wysoty, a także szlak spacerowy na górę Jawor, z prawosławną cerkwią łemkowską Opieki Matki Bożej i stanowiący miejsce święte dla ludności prawosławnej.

 

Zalew Klimkówka Góra Jawor - cerkiew Park Wodny w Wysowej Zdrój

 

Wysowa to uzdrowisko, które nie należy do słynnych kurortów, ale jest to miejscowość dla tych, którzy cenią ciszę i spokój, kontakt z przyrodą i piękny krajobraz. W Wysowej jest możliwość rezerwacji noclegów w pensjonatach i gospodarstwach agroturystycznych, a także aktywnego spędzania czasu. W lecie przyciągają szlaki piesze i wspaniałe trasy rowerowe, a w zimie możliwość uprawiania narciarstwa biegowego i skitourowego. Stosunkowo niewielka odległość dzieląca Wysową od Magury od wschodu i Krynicy od zachodu stawia ją jako dobrą bazę wypadową do uprawiania narciarstwa zjazdowego. Dobrze rozwinięta jest turystyka konna na szlakach konnych. W parku zdrojowym znajduje się Park Wodny. W niewielkiej odległości od Wysowej znajduje się Zalew Klimkówka – miejsce do uprawiania sportów wodnych.