Beskid Niski. Trasy rowerowe w górach

Wycieczki rowerowe z dziećmi

Zapraszamy na rowery w Beskid Niski. Turystyka rowerowa w Beskidzie Niskim to bardzo atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu. Możesz o wiele więcej zobaczyć, dzięki temu, że przemieszczasz się szybciej niż turysta pieszy. Docierasz też do zakątków i miejsc, do których samochodem nie możesz się dostać.

Ula w Radocyna

Beskid Niski poprzecinany jest wieloma szutrowymi drogami leśnymi, asfaltowymi o małych ruchu i ściażkami, które oddzielają sąsiadujące ze sobą doliny. Przejazdy przez średniowymagające przełęcze i potem - szybkie zjazdy są bardzo dużą atrakcją dla rowerzystów o różnym poziomie zaawansowania. Wspaniała, dzika przyroda, piękne widoki i pozostałości minionej epoki: cmentarze z I wojny światowej oraz liczne kościoły i cerkwie czekają na WAS.

 

Planowanie wycieczek rowerowych w górach

Planując trasy rowerowe pamiętaj, aby dostosować wycieczkę do możliwości jej uczestników. Beskid Niski to są góry i dzieci oraz osoby mniej zaprawione będą "zmuszone" na trudniejszych podjazdach prowadzić rower. Zakakceptuj to i ciesz się otaczającą Cię przyrodą - to przecież nie ma znaczenia. Droga jest celem! Ponieważ jesteś ma urlopie więc pamiętaj, że nigdzie się nie spieszysz. Na obiad mamy nadzieję, że zdążysz wrócić :-)

 

 

Beskid Niski. Najciekawsze trasy rowerowe w Ropkach i Wysowej-Zdrój

Trasy przez nas proponowane zaczynają się w Ropkach. Jest to miejsce dające najwięcej możliwości zarówno dla rowerów górskich, graveli, a nawet rowerów szosowych. Zapraszamy do aktywnego spędzania urlopu na "naszych" szlakach rowerowych. Okolice Ropek, Wysowej Zdrój to wręcz idealne miejsce do planowania wycieczek rowerowych. W połączeniu z naszą darmową mapą zapewni Wam bezpieczną drogę prosto do celu. Nasze propozycje wypraw znajdujące się na mapie to wariant dla rowerzystów preferujących jazdę w terenie. To najczęściej połączenie leśnych ścieżek szutrowych i mało uczęszczanych dróg asfaltowych. Na końcu także sugerujemy warianty typowo asfaltowe dla rowerzystów szosowych.

 

Zestawienie propozycji wycieczek na rowerze górskim i gravelu

 

Przygotowaliśmy trasy mające swój początek w Ropkach. Posortowaliśmy je od najłatwiejszych do najtrudniejszych ze względu na ukształtowanie terenu i ich długość. Trasy te umieszczone są na naszej mapie. Trasy te mimo różnego stopnia trudności wymagają ogólnej sprawności fizycznej. Poniżej zestawienie wycieczek dla posiadaczy rowerów górskim i graveli.

 

Trasa rowerowa do Blechnarki [Kod trasy: 252830]

Trasa rowerowa do Blechnarki

Trasa rowerowa o długości 24,1 km. Stopień trudności: łatwa.

Można powiedzieć: łatwo i przyjemnie. Rozpoczynając przygodę na rowerze górskim po Beskidzie Niskim warto zacząć od tej trasy. Po drodze 3 razy musimy zredukować przełożenia, gdyż czekają nas niezbyt wymagające pojazdy. Poza tym bardzo łatwo. Droga prowadzona drogami szutrowymi i bardzo mało uczęszczanymi drogami asfaltowymi. Nadaje się do ciągnięcia przyczepki choć w jednym miejscu trzeba pokonać potoczek (jest obok kładka, ale z przyczepką na nią bym się nie pakował). Trasa widokowa. W Blechnarce cmentarz wojenny nr 49, który może być głównym celem wycieczki (trzeba do niego podejść 5 minut zostawiając rowery przy drodze). Trasa w formie niemal ósemki więc dwa razy przejeżdżamy przez Wysową-Zdrój.   [Pełny opis trasy do Blechnarki>]

 

Trasa rowerowa do Czarnej [Kod trasy: 304826]

Trasa rowerowa o długości 25,8 km. Stopień trudności: średni.

Ciekawa trasa prowadząca z Ropek do Hańczowej, Czarnej i Śnietnicy gdzie możemy zobaczyć drewniane zabytkowe kościoły i cerkwie. Trasa widokowa. Szlak w formie pętli. Niezwykle ciekawe dwa odcinki: mało znana droga w stronę Uścia Gorlickiego prawym brzegiem rzeki Ropy oraz podjazd na przełęcz w Czarnej bardzo dobrze utrzymaną stokówką, gdzie po drodze zbaczając nieznacznie z drogi, można odnaleźć wodospad.  [Pełny opis trasy do Czarnej>]

 

Trasa rowerowa Wokół Banicy [Kod trasy: 250669]

Trasa rowerowa wokół Banicy

Trasa rowerowa o długości 27,4 km. Stopień trudności: średni.

W połowie wytyczona jest drogami szutrowymi, a w połowie bardzo mało uczęszczanymi drogami asfaltowymi. W czasie przejazdu tą trasą nie minął nas ani jeden samochód. Po drodze dwa podjazdy. Pierwszy na przełęcz Lipka, a drugi - nieco bardziej wymagający w drodze powrotnej - na przełęcz Czerteż. Pozostałe odcinki raczej łatwe. Z popasami bez pośpiechu można ją pokonać w 3 godziny. Dodatkową atrakcją jest konieczność sforsowania w Czertyżnem rzeki Biała - ze względu na poziom wody nie zawsze się to udaje :-)  [Pełny opis trasy Wokół Banicy>]

 

Trasa rowerowa wokół Rotundy [Kod trasy: 319819]

trasa-rowerowa-wokol-rotundy

Trasa rowerowa o długości 32,2 km. Stopień trudności: średni

Trasa poprowadzona głównie mało uczęszczanymi drogami asfaltowymi z dwoma niewykle atrakcyjnymi odcinakmi szutrowymi: ze Skwirtnego przez Banne i od bazy studenckiej w Regietowie do Zdyni. Można ta trase pokonać bez pośpiechu w 3 godziny. Trasa wprawdzie omija Rotundę, ale można opcjonalnie zostawić rowery w Bazie Studenckiej a na szczyt wybrać się pieszo (tam i z powrotem to około 60 minut). [Pełny opis trasy Wokół Rotundy>]

 

Trasa rowerowa nad Jezioro Klimkówka [Kod trasy: 307947]

Trasa rowerowa o długości 35 km. Stopień trudności: średni. 

Trasa prowadzi głównie drogami asfaltowymi. Niewielka ilość podjazdów (głównie na drogach asfaltowych) sprawia, że jest to bardzo przyjemna wycieczka z odpoczynkiem nad urokliwym Jeziorem Klimkówka. [Pełny opis trasy Nad Jezioro Klimkówka>]

 

Trasa rowerowa do Mochnaczki [Kod trasy: 305344]

Trasa rowerowa do Mochnaczki

 Trasa rowerowa o długości 36 km. Stopień trudności: trudna. 

1200 metrów przewyższeń wpływa na trudność tej trasy rowerowej. Jeżeli chcesz się spóźnić na obiad to ta trasa jest dla Ciebie ;-) Najtrudniejsze fragmenty to krótki podjazd z Banicy w kierunku Czyrnej, Podjazd pod Piorunkę (740 m n.p.m.) oraz podjazd na przełęcz Perehyba (826 m n.p.m.) [Pełny opis trasy do Mochnaczki>]

 

Beskid Niski - wycieczki na rowerze szosowym

Wycieczka rowerowa do uścia Gorlickiego
Ropki - Hańczowa - Kwiatoń - Uście Gorlickie - Hańczowa - Ropki
długość 19,3 km; czas przejazdu 1h 30 min

Wycieczka rowerowa do Regietowa
Ropki - Hańczowa - Kwiatoń - Smerekowiec - Regietów - Skwirtne - Hańczowa - Ropki
długość 24,1 km; czas przejazdu 1h 45 min

Wycieczka rowerowa do Czarnej
Ropki - Stawisza - Śnietnica - Czarna kościół - Hańczowa - Ropki
długość  25,1 km; czas przejazdu 2h 25 min

Wycieczka rowerowa wokół zalewu Klimkówka
Ropki - Uście Gorlickie - tama na Klimkówce - Łosie - Nowica - Oderne - Uście Gorlickie - Hańczowa - Ropki
długość  46,6 km; czas przejazdu 5h 10 min

 

Miejsce przyjazne rowerzystom w Beskidzie Niskim

Stworzyliśmy miejsce przyjazne rowerzystom. Wynika to z naszego zaangażowania i pasji do spędzania wolnego czasu aktywnie. Wiele udogodnień a w szczególności własna mapa i własne propozycje tras rowerowych niech będą dla Was zachętą do wybrania naszego domu na wypoczynek.

Własny sprzęt rowerowy czy rower z wypożyczalni? Co lepsze?

W Beskid Niski można przyjechać z własnym sprzętem rowerowym lub wypożyczyć go na miejscu. Każda opcja ma swoje wady i zalety. Jeżeli planujesz regularną jazdę na rowerze to zapewne przywiezienie swojego roweru ma sens. Jeżeli jednak chciałbyś zobaczy jak to jest i być może wybrać się na jedną lub dwie wycieczki rowerowe to należy rozważyć, czy nie prostszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z rowerów dostępnych w wypożyczalni. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi wypożyczalni rowerów [więcej>].

Miejsce do przechowywania rowerów

Przechowywanie i serwis rowerowy

W naszym gospodarstwie oferujemy zarówno możliwość przechowania jak i wypożyczenia rowerów. Dla naszych Gości przygotowaliśmy garaż rowerowy. Wasze rowery nie będą musiały nocować w bagażniku lub pod chmurką. Nasze doświadczenia podpowiadają nam, że oprócz naszego sprzętu mieści się swobodnie w naszej przechowalni rowerowej 25 jednośladów - dla każdego starczy miejsca. Garaż jest zamykany na klucz, tym samym rowerki są bezpieczne. W naszym rowerowym domku znajduje się kilka gniazdek umożliwiających ładowanie rowereru elektrycznego, więc miłośnicy ebajków będą zadowoleni. Do Waszej dyspozycji jest stojak rowerowy i podstawowe narzędzia.

 

Beskid Niski na rowerze - przewodnik i mapa szlaków rowerowych

W celu zaplanowania wycieczki możesz użyć przewodnika rowerowego "Beskid Niski na rowerze" Wydawnictwa Compass lub skorzystać z propozycji opracowanych dla naszych Gości dostępnych na naszej mapie darmowej i opisanych poniżej na naszej stronie internetowej.

 

Przewodnik rowerowy "Beskid Niski na rowerze" Wydawnictwa Compass

Przewodnik Rowerowy Beskid Niski

Przewodnik rowerowy "Beskid Niski na rowerze" Wydawnictwa Compass to bardzo ciekawa propozycja dla tych, którzy chcieliby skorzystać z oferty wydawnictwa Compass. Dostępny jest w formie drukowanej jak i w formacie pdf. Opisanych jest 20 autorskich tras rowerowych o różnym stopniu trudności o łącznej długości ponad 700 km. Przewodnik ten oferuje trasy w formie pętli. W Siwejce mieliśmy okazję gościć właściciela Wydawnictwa Compass, pana Romana i być świadkami z jaką pieczołowitością weryfikował trasy rowerowe do pierwszego wydania przewodnika "Beskid Niski na rowerze". Polecamy.

 

Beskid Niski - darmowa mapa szlaków rowerowych

Od 2019 roku istnieje darmowa mapa szlaków rowerowych w Beskidzie Niskim. Mapa cały czas się rozwija więc warto przed przyjazdem w Beskid Niski pobrać jej aktualną wersję. Szlaki widoczne na mapie wytyczone zostały w zachodniej części Beskidu Niskiego i obejmują obszar od Krynicy do Krempnej. Aby skorzystać z darmowej mapy, należy zainstalować darmową aplikację Traseo. Po instalacji aplikacji i pobraniu mapy wystarczy wybrać wariant, którym chcemy podążać, a aplikacja nas poprowadzi pomagając nawigować w terenie.

 

Jeżeli podobają Ci się nasze szlaki rowerowe to z nich korzystaj. Jeżeli doceniasz naszą pracę, to udostępnij te trasy dalej. Jeżeli szukasz noclegu w przyjazdym miejscu dla rowerzystów do zapraszamy na POKOJE.

Podziel się:

Beskid Niski na rowerach

Relaks w górach
Zapraszamy do agroturystyki Siwejka -
polecanego miejsca na wypoczynek w Beskidzie Niskim