Beskid Niski – wakacje w górach

Ropki, Beskid nNiski

 

Gdzie jechać na wakacje z dziećmi?

Dzieci już rozpoczęły odliczanie, a dorośli poszukują odpowiedniego miejsca na spędzenie urlopu. Chcielibyśmy Wam ułatwić wybór, dlatego pragniemy zaproponować spędzenie wakacji w górach, w naszym domu w Siwejce, w miejscowości Ropki w Beskidzie Niskim. Posiadamy jeszcze wolne pokoje w lipcu i sierpniu. Niżej przekazujemy garść informacji, które mam nadzieję przekonają Was, że warto.

 

Gdzie znaleźć Ropki?

Można powiedzieć, że Ropki leżą na końcu świata. W naszej Księdze Gości mamy taki wpis: dla jednych koniec świata, dla innych początek nieba. Musimy zgodzić się z tym stwierdzeniem. Mieszkamy w Ropkach kilka lat i ciągle jesteśmy oczarowani tym miejscem. Mamy nadzieję, że także Wy będziecie mieli podobne odczucia.

Wybierając na odpoczynek Siwejkę, możecie spodziewać się w nim ciszy, spokoju, dobrej atmosfery i klimatu sprzyjającego regeneracji. Siwejka położona jest idealnie - z dala od głównej drogi, na uboczu, wśród gór, nad rzeką i jeziorem pełnym bobrów, na środku łąki. W odległości 100 metrów od domu znajduje się las, w którego cieniu zbudowaliśmy plac zabaw dla najmłodszych oraz tyrolkę do zjazdu i boisko dla starszych dzieci. U naszych sąsiadów możecie zarezerwować jazdy konne, a u nas wypożyczyć rowery. W najbliższej okolicy przebiegają liczne szlaki piesze i rowerowe więc bezpośrednio z domu możecie wyruszyć na wycieczkę.

Siwejka Ropki z lotu ptaka

 

Co robić z dziećmi w górach?

Beskid Niski to góry inne niż wszystkie. Każdy kto tu przyjeżdża, zachwyca się ich pięknem, dzikością i klimatem. Największą atrakcją Beskidu Niskiego jest jego przyroda, więc każdy, kto świadomie dokonał wyboru naszego domu na urlop znajdzie taką przestrzeń na wypoczynek jakiej potrzebuje. Jedni spędzą czas w najbliższej okolicy naszego domu, inni będą wyruszali na całodzienne wycieczki na szlak, aby powłóczyć się po górach, poznać ich historię czy zdobyć odznakę W KRĘGU LACKOWEJ.

Chociaż nie organizujemy zajęć dla najmłodszych, to okazuje się, że dzieci szybko nawiązują z rówieśnikami relacje i miło razem spędzają czas na wspólnej zabawie. Każdemu chętnie doradzimy, jak spędzić czas w Beskidzie Niskim, zarówno gdy jest piękna pogoda, jak i wtedy, gdy kropi deszcz. Wybierając na pobyt nasz dom znajdziecie w najbliższej okolicy wiele atrakcji o których poniżej.

 

Urlop w górach dla aktywnych rodzin

Beskid Niski jest niezwykle atrakcyjny dla rodzin które planują spędzić urlop aktywnie. Można zaplanować zarówno wycieczki piesze jak i rowerowe w najbliższej okolicy, które prowadzą przez piękne doliny, szczyty i przełęcze jak: Przełęcz Lipka, Hutniańska, Czertyżne, Bieliczna, Dzielec, Ostry Wierch, Kozie Żebro i wiele innych. Wędrując napotkcie wiele pięknych krzyży, kapliczek przydrożnych czy cmentarzy. W wielu miejscach roślinność będzie przypominała, że w tym miejscu kiedyś były zabudowania. Dzięki ukształtowaniu terenu proponowane trasy, to petle o różnym stopniu trudności i różnej długości co znacznie ułatwia planowanie. Proponowane przez nas wycieczki piesze to pętle o długości od 3 km, a rowerowe to pętle od 15 km. Dzięki naszym propozycjom i darmowej interaktywnej mapie istnieje możliwość ustalenia wariantu, który najbardziej będzie Wam odpowiadał. Kliknij w zależności czy chcesz poznać nasze propozycje wycieczek pieszych czy wycieczek rowerowych.

Główne atrakcje Beskidu Niskiego

  • W Beskidzie Niskim znajduje się ogromna ilość zabytkowych cerkwi i pięknych cmentarzy z okresu I wojny światowej będących pamiątką Bitwy Gorlickiej. Obieranie ich jako cel wycieczech samochodowych, pieszych lub rowerowych daje ogromne możliwości spędzenia aktywnie urlopu;
  • wiele szlaków pieszych o zróżnicowanej trudności wiodących przez piękne tereny sprawia, że każdy może w ciągu 7 dniowego pobytu zdobyć odznakę turystyczną W KRĘGU LACKOWEJ.
  • pięknie położone uzdrowisko Wysowa-Zdrój ze wspaniałym parkiem i zlokalizowaną w jego sercu pijalnią wód mineralnych;
  • Zalew Klimkówka (zaledwie 6 km od naszego domu) gdzie można poplażować, popływać, wypożyczyć kajaki, rowerki wodne lub wziąć udział w zajęciach z windserfingu;
  • piękne tereny do jazdy konnej w terenie i możliwości nauki jazdy konnej u naszych sąsiadów w stadninie Chyże Konie.

 

Oferta noclegów - przytulne pokoje

Zapraszamy do spędzenia urlopu w Siwejce. W czasie wakacji proponujemy pobyty 7-dniowe od soboty do soboty. Wszystkie pokoje urządzone są skromnie, ale praktycznie. Dom jest nowy, a wszystkie pokoje są z łazienkami, niektóre z nich wyposażone są w aneksy kuchenne. Każdy pokój na naszej stronie internetowej posiada własne zdjęcia, aby mogli Państwo sami ocenić warunki w jakich przyjdzie spędzić urlop [zdjęcia pokoi]. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć poniżej i wszystkich naszych fotek w zakładce GALERIA.

Zapraszamy także do poznania całej naszej oferty: [cennik noclegów].

Jeżeli jeszcze nasza propozycja budzi wątpliwości to możemy zapewnić, że dołożyliśmy wszelkich starań, aby wszystko przedstawić jak najbardziej prawdziwie, bo my sami jesteśmy prawdziwi, o czym świadczą zasady domu, które wprowadziliśmy aby wypoczynek dla wszystkich był jak najlepszy, czy opinie o nas, które możecie przeglądnąć w księdzie Gości.

 

Siwejka dla dzieci

Relaks w górach
Zapraszamy do agroturystyki Siwejka -
polecanego miejsca na wypoczynek w Beskidzie Niskim