Nasz dom dla Was

Ropki-jesien-dron

Urodziliśmy się w Krakowie, gdzie przez wiele lat mieszkaliśmy i pracowali. I choć to był wspaniały czas, to miasto okazało się dla nas za ciasne. Postanowiliśmy spróbować swoich sił w Beskidzie Niskim w miejscowości Ropki gdzie mamy nadzieję Państwa gościć.

Ropki to miejsce dla tych, którym gwiazdy na niebie z powodzeniem zastępują deptaki miejskie, sklepy i kawiarnie. To miejsce dla tych, u których radio przegrywa konkurencję z szumem drzew i śpiewem ptaków. Ropki są piękne i choć miejsce to ciągle się zmienia to urzeka najbardziej właśnie język ptaków, szum potoku, rechot żab, krzyk derkacza, czy rykowisko jeleni rozpoczynające się na początku września.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wypocząć i złapać oddech od zgiełku, codzienności i pędu w góry puste i dzikie. Przytulne pokoje, aktywny wypoczynek i święty spokój, to hasła które nam przyświecają. To w naszym domu, w Siwejce, tworzymy miejsce gdzie możliwa jest realizacja takiego właśnie celu.

Ropki o każdej porze roku są rajem dla rodzin z dziećmi. Latem na dużej łące wokół domu można zorganizować wiele zajęć, a na placu zabaw - przez połowę dnia schowanym w cieniu drzew - schronić się od skwaru palącego słońca. W pobliżu strumień i las zaprasza do spacerów i odpoczynku, a noc i akompaniament świerszczy zachęca, by zasiąść przy leniwie palącym się ognisku. Zimą, za dnia warto skorzystać z "kąpieli" śnieżnych budując iglo lub spacerów na nartach biegowych, a wieczorem pogawędzić nieco o byle czym…

Siwejka to także raj dla aktywnych: wspaniała przestrzeń dla biegaczy, rowerzystów i turystów pieszych a zimą skitourowców i narciarzy śladowych.

siwejka-ropki-jesien-dron

 

Zasady które pomagają odpocząć

Przebywanie w tak cudownym miejscu zobowiązuje, dlatego serdecznie prosimy, abyśmy wspólnie starali się żyć w harmonii w przyrodą. Prosimy o rezygnację z używania elektroniki i radia wokół domu oraz we wspólnych przestrzeniach. Nie zgadzamy się także na organizowanie imprez.

W Siwejce, po szalonym dniu pełnym wrażeń, śpi się szczególnie dobrze. Dlatego bardzo dbamy o to, aby w porze przeznaczonej na sen (w godzinach 22-8) zarówno w domu jak i w jego najbliższej okolicy panowała cisza. Wypoczynek i odpowiednia atmosfera są dla nas bardzo ważne. Chcemy aby każdy tutaj czuł się dobrze, dlatego przygotowaliśmy zasady domu będące dla Was w pewnym sensie przewodnikiem, czego u nas można się spodziewać. Można je znaleźć poniżej, lub zapoznać się z nimi po przyjeździe (znajdziecie je w każdym pokoju na stole). Zapraszamy do lektury.

 

Pyszne jedzonko - zdrowe posiłki oparte na lokalnych, świeżych produktach

W niektórych okresach roku zapraszamy do skorzystania z opcji wyżywienia. Dla naszych Gości oferujemy pyszne śniadanka oraz obiadki z deserem. Posiłki przygotowujemy na uzgodnioną wspólnie godzinę. Wyżywienie całodzienne składa się ze śniadania i obiadokolacji (zupa, drugie danie, kompot i deser)

jedzonko-siwejka

Przygotowane przez nas posiłki to typowa kuchnia domowa - jak najmniej przetworzonych składników. Wszystko świeże, gotowane przez nas dla Was. Nie stosujemy diet. Nie są to także wczasy odchudzające. W ciągu tygodniowego pobytu zwykle około połowy obiadów jest bezmięsnych. Na śniadanie z porcji każdy może wybrać spośród różnych składników co mu odpowiada. Do każdego obiadu przypisany jest słodki deser. Miło nam jest gdy murzynek, szarlotka czy strucla makowa wzbudza Wasz entuzjazm, a ciasto znika z talerzyków.

Noclegi w Ropkach ze zwierzątkami

 

W naszym domu przyjmujemy tylko pieski i tyko w dwóch pokojach. Możliwość pobytu z psem możliwa jest wyłącznie po uzgodnieniu. W tym celu przygotowaliśmy pokoje w których nie ma aneksu kuchennego, podłoga wykonana jest z płytek, a znajdują się one na poziomie wejścia do domu. Więcej o pieskach [TUTAJ]

 

Turystyczne Skarby Małopolski - wyróżnienie które zobowiązuje

Nasze wysiłki, aby stworzyć dom z ofertą skierowaną do konkretnego Klienta poszukującego takiego właśnie miejsca, przełożyła się na wyróżnienie jakie uzyskaliśmy w konkursie Turystyczne Skarby Małopolski w kategorii Sielskie Klimaty – wypoczynek blisko natury. Dzięki głosom naszych Gości zajęliśmy doskonałe 3 miejsce. To dla nas najlepszy dowód, że droga jaką obraliśmy i praca jaką wykonujemy Wam odpowiada. To wyróżnienie jest zarazem zobowiązaniem, aby starać się jeszcze bardziej. Aby nasza ukochana Siwejka była dla Was drugim domem i miejscem do którego chętnie wracacie.

Zapraszamy serdecznie na wypoczynek.

Ula i Paweł Stach

Podziel się:

Zasady domu

Relaks w górach
Zapraszamy do agroturystyki Siwejka -
polecanego miejsca na wypoczynek w Beskidzie Niskim