Nauka jazdy na nartach w Beskidzie Niskim

wyciąg Smerekowiec

Jakie sa potrzeby dziecka?

Planując naukę jazdy na nartach w pierwszej kolejnosci musisz się zastanowić jakie są Twoje potrzeby i gdzie będziesz się uczył jeździć na nartach. W Beskidzie Niskim wprawdzie nie ma zbyt wielu wyciągów narciarskich, ale już te które są, w pełni zaspokoją potrzeby narciarzy od początkującego do zaawansowanego. Z jednej strony Tylicz ze swoimi ośrodkami Tylicz-Ski i Master-Ski z wieloma możliwościami jazdy, z drugiej Magura Małastowska - uboższa o infrastrukturę i mnogość wariantów - oferująca jednak atrakcyjną trasę zjazdową, której nie powstydziłby się żaden stok narciarski w Polsce.

Szkółka narciarska czy szkolenie indywidualne z instruktorem narciarskim?

W drugiej kolejności warto zadecydować czy oddajesz dziecko do szkółki narciarskiej których mnóstwo jest w Tyliczu i masz je z głowy przez 3 godziny, czy bardziej stawiasz na indywidualne nauczanie z instruktorem którego znasz i masz do niego zaufanie. Wybór w tym przypadku jest trudny i zależy od wieku dziecka i jego cech motorycznych. Dzieci spokojniejsze, młodsze, wycofane zwykle będą miały większe problemy z adaptacją w grupie narciarskiej. Ustawienie dziecka na stoku narciarskim, na końcu 5-osobowego wagonika może budzić mieszane uczucia. Zwykle maluch nie słyszy co mówi instruktor, i choć stara się naśladować, to ćwiczenia wykonuje w nieodpowiednim momencie, gdyż instruktor jest w zupełnie innej fazie pokazu. W przypadku lekcji indywidualnej z instruktorem narciarskim możemy liczyć na profesjonalne zaopiekowanie się dzieckiem, większą intensywność zajęć, wykluczenie błędów wynikających z niedokładnego wykonywania ćwiczeń, szybsze postępy.

Dyplom narciarski

 

Gdzie warto jeździć na nartach?

Polecam szkolenie narciarskie w Stacji Narciarskiej Smerekowiec i Tyliczu na stacji narciarskiej Master-Ski. W wymienonych stacjach do dyspozycji miłośników białego szaleństwa są dobrze przygotowane stoki narciarskie, wypożyczalnie, jest także gdzie odpocząć w restauracji lub bufecie przy stoku narciarskim. W Smerekowcu do dyspozycji jest wyciąg orczykowy o długości 700 m o umiarkowanym stopniu trudności oraz mały wyciąg o długości 100m z przeznaczeniem dla najmniejszych adeptów narciarstwTylicz to zupełnie inna bajka - dwie duże stacja narciarskie Master-Ski i Tylicz-Ski oferują ogromną różnorodność stoków. Koleje krzesełkowe, taśmy dla najmłodszych i orczyki zaspokoją potrzeby na każdym poziomie zaawansowania. Bardzo atrakcyjne ceny karnetów popołudniowych są zachętą dla wszystkich, dla których cena karnetu ma istotne znaczenie, a nie jest problemem szusowanie przy sztucznym oświetleniu.

 

Polecamy szkolenie narciarskie dzieci i dorosłych w wyżej wymienionych ośrodkach narciarskich. Aktywny wypoczynek na nartach to dobra zabawa i satysfakcja z robionych postępów. Dla każdego adepta szkółki po pierwszej lekcji przewidzany jest Dyplom Uczestnictwa. Zapraszamy.

 

Kiedy zacząć szkolenie narciarskie?

Jeżeli planujemy rozpocząć szkolenie narciarskie to warto pamiętać, że z jednej strony można powiedzieć - nigdy nie jest za późno, a z drugiej warto się zastanowić czy nie jest jeszcze za wcześnie. Próbujemy wsadzić na narty 3-4 latka ale nie możemy spodziewać się szybkich efektów. Wiele w tym przypadku zależy od motorycznych cech dziecka, gdyż na tym etapie dziecko uczy się przez naśladowanie i zabawę. O wiele lepsza jest współpraca z 6-7 latkiem który potrafi nie tylko naśladować ale także słuchać i zapamiętywać. W przypadku dorosłych sprawa jest także dość skomplikowana. Zwykle siedzący tryb życia, emocje czy dam radę, niska sprawność i wygórowane oczekiwania wobec samego siebie, strach przed kompromotacją powodują, że początkowo dorosłemu nauka przychodzi z trudem, ale pierwsze efekty powodują, że dorośli bardzo szybko się nakręcają i szybko osiągają średni poziom umiejętności pozwalający na bezpieczne poruszanie się po stokach narciarskich. Zobacz filmiki jak jeżdżą nasi Goście i jakie robią postępy: [KLIKNIJ>]

 

narty Beskid Niski Smerekowiec

narty Beskid Niski Smerekowiec

deska snowboard Beskid Niski Smerekowiec

deska snowboard Beskid Niski Smerekowiec

 

Jeżeli chcieliby Państwo poznać nasz DOM bliżej to zapraszamy:

Przytulne pokoje w Beskidzie Niskim

Noclegi w Siwejce - Cennik

Podziel się:
Relaks w górach
Zapraszamy do agroturystyki Siwejka -
polecanego miejsca na wypoczynek w Beskidzie Niskim