Zanim przyjedziesz

 Parking przy Siwejce

Gdy wyjeżdżamy na wakacje, nie szukamy "dodatkowych emocji", lubimy wszystko wiedzieć i poznać miejsce do którego zmierzamy. Szczególnie jest to ważne, gdy wybieramy się w góry. Długo zastanawiamy się co ze sobą zabrać. Aby takich dylematów uniknąć podajemy wiele przydatnych informacji. Tworząc Siwejkę chcemy ją ofiarować na wypoczynek taką jaka jest, ze wszystkimi jej wadami i zaletami. Dlatego wszędzie staramy się, aby podane informacje były jak najbardzie rzetelne. Dla zobrazowania miejsca które proponujemy Wam na wypoczynek zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu.


Gdy ruszasz w drogę

Gdy wsiadasz do auta pamiętaj, że gps z łatwością może wywieźć w pole prowadząc przez Izby, gdzie droga do Ropek się kończy. Zapoznaj się ze szczegółowym planem dojazdu dostępnym w zakładce Dojazd do Ropek na naszej stronie, a trafisz bez niespodzianek. Gdy będziesz już blisko celu zwolnij, aby nie staranować sarny lub jelenia, których po zapadnięciu zmroku sporo kręci się w okolicy. Zimą koniecznie powinieneś mieć solidne zimowe opony.

 

Co warto zabrać

Prawdziwemu turyście w Siwejce do szczęścia brakuje niewiele. Pamiętaj jadnak, aby do torby lub plecaka spakować ręczniki, dodatkowy sweter i porządne buty. Jeżeli nie szkoda Ci miejsca w plecaku to zabierz suszarkę do włosów. Tego ustrojstwa - w przeciwieństwie do suszarki do butów - nie ma na wyposażeniu pokoju.

Przyjeżdżając do Ropek warto zabrać stroje kąpielowe, gdyż w pobliżu znajduje się Zalew Klimkówka, a w Wysowej Zdrój park wodny (obowiązkowe są czepki).

Planując pobyt zachęcamy, aby pobrać na telefon bezpłatną aplikację TRASEO i mapę Beskidu Niskiego, która będzie towarzyszyła Wam w każdy miejscu (mapa dostępna jest offline). To wiele ułatwi w planowaniu pobytu. Do mapy można "dociągnąć" trasy rowerowe, szlaki konne, piesze i biegowe. Dzięki tej mapie nie przeoczysz prawdziwych atrakcji Beskidu Niskiego i z łatwością się zlokalizujesz. Mapa jest dużym ułatwieniem dla zdobywców Odznaki W Kręgu Lackowej.

 

Czego na pewno nie trzeba

Nie trzeba brać: pościeli, naczyń (staramy się dbać o wyposażenie aneksów i wspólnej kuchni), łóżeczka niemowlęcego o ile dokonałeś rezerwacji takowego, wanienki dla malucha, krzesełka do karmienia. Nie ma sensu także brać programu telewizyjnego, gdyż w naszym domu nie ma szklanych ekranów. W zamian zapraszamy do biblioteczki gdzie znajdziecie m.in. książki z naszego dzieciństwa oraz do komody z zestawem gier planszowych. Dla wędrowców z maluchami posiadamy jedno nosidło i choć jest jedno, to jeszcze bijatyki o nie nie było.

 

Warto wiedzieć

Dom jest ciepły, ogrzewany odnawialnymi źródłami energii. Posiadamy instalację solarną i pompę ciepła. Dzięki temu do atmosfery nie emitujemy żadnych zanieczyszczeń!

Wodę wydobywamy ze studni głębinowej. Dzięki temu jest ona krystalicznie czysta. U nas wody nie braknie, ale z uwagi na ogólne problemy z wodą w regionie, prosimy o jej racjonalne używanie. Wodę z kranu można bezpiecznie pić.

 

Pogoda w Ropkach

Przed przyjazdem dobrze jest także sprawdzić pogodę i do tego dostosować ubrania. Prosimy pamiętać, że Siwejka zlokalizowana jest w górach, gdzie dni są ciepłe, ale poranki i wieczory chłodne. Informacje na temat pogody [kliknij]

Podziel się:

Zasady domu

Relaks w górach
Zapraszamy do agroturystyki Siwejka -
polecanego miejsca na wypoczynek w Beskidzie Niskim