Dojazd do Ropek

Ropki

Dojazd bezpośredni do Ropek jest możliwy tylko samochodem. Autobusem można dojechać do Hańczowej oddalonej od naszego domu o 2 km. Najbliższa stacja kolejowa jest w Grybowie skąd kursują pociągi do Tarnowa i Krakowa.

Dojazd samochodem:

Siwejka znajduje się około 140 km na południowy wschód od Krakowa i 370 km w Warszawy. Jadąc od Krakowa poruszamy się autostradą A4, z której zjeżdżamy NA WĘŹLE "Brzesko" i kierujemy się na drogę na Wojnicz (droga 94). W Wojniczu wjeżdżamy na drogę 975, którą podążają jadący do Ropek z północy Polski (np. Warszawa). Dojeżdżamy do Zakliczyna (droga 975) gdzie KONIECZNIE należy skręcić na drogę 980 - uwaga gps chce abyśmy jechali na południe drogą 975, a powinniśmy się kierować na Gromnik (droga 980), a następnie Ciężkowice (droga 977), Grybów (droga 981), Florynkę, gdzie skręcamy z drogi krajowej na Śnietnicę i Stawiszę.

Ze Stawiszy kierujemy się na Hańczową. Po opuszczeniu wsi droga wiedzie 3 km przez las gdzie warto uważać na jelenie. Przy drogowskazie Ropki 0,5 km skręcamy w prawo w dół. Dojeżdżamy do pierwszych zabudowań. Pierwszy wjazd w prawo jest do stadniny Chyże Konie. Skręcamy w drugi wjazd przy znaku Siwejka i po 50 metrach znajdujemy sie na miejscu.

Orientacyjny czas dojazdu samochodem z Krakowa 2h 30 min, z Warszawy 5h.

 
Możesz wpisać współrzędne lub adres do nawigacji ale musisz wiedzieć, że google poprowadzi Cię bardzo malowniczymi drogami na odcinku Zakliczyn--Grybów a nie jesteśmy pewni, że koniecznie tego chcesz.

Nasze współrzędne:
N: 49.467574, E: 21.130762

 

Uwaga: Zimą droga z Wysowej-Zdrój do Ropek przez przełęcz Hutniańską nie jest utrzymywana!

Podziel się:
Relaks w górach
Zapraszamy do agroturystyki Siwejka -
polecanego miejsca na wypoczynek w Beskidzie Niskim