Odznaka W KRĘGU LACKOWEJ

Urlop w Beskidzie Niskim to dla Was okazja do aktywnego odpoczynku na łonie dzikiej przyrody. Zapraszamy serdecznie na wędrówki w okolicach naszego domu. Skorzystajcie z gotowych wariantów i ruszajcie na szlak. Przy tej okazji możecie zdobyć brązową, srebrną, złotą i platynową odznakę "W KRĘGU LACKOWEJ". Zdobywanie odznak turystycznych jest wspaniałą zachętą do wędrowania po górach szczególnie dla najmłodszych - skorzystajcie z tej możliwości i dajcie się wkręcić całą rodziną. Podejmijcie wspólnie wyzwanie i zostańcie zdobywcami. Odznaki W KRĘGU LACKOWEJ czekają na Was.

Jak zdobyć pieszą odznakę turystyczną W Kręgu Lackowej?

Zdobywanie odznaki turystycznej W Kręgu Lackowej jest niezwykle proste. Wystarczy, że zrealizujesz 5 wycieczek o łącznej długości 50 km w ciągu maksymalnie 3 lat i odznaka jest Twoja. Nie ma zdefiniowanych szlaków lub tras, które są wymagane do zdobycia tej odznaki. Odznaka została tak zaprojektowana, aby zdobycie jej było możliwe praktycznie przez każdego w ciągu tygodniowego urlopu w Beskidzie Niskim, do czego serdecznie Was zachęcamy.

 

 

Jak zaplanować zdobywanie Odznaki W Kręgu Lackowej

Dobry plan i determinacja to podstawa. Dlatego poniżej prezentujemy przykładowe propozycje tras dla Zdobywców odznaki. Ponieważ Ropki położone są w bardzo atrakcyjnym turystycznie miejscu, to mogliśmy przygotować i opisać wiele szlaków umożliwiających zdobycie na miejscu wszystkich odznak W Kręgu Lackowej.

Zdajemy sobie sprawę, że planowanie wycieczek jest niezwykle istotne ze względów choćby bezpieczeństwa. Dlatego chętnie służymy pomoca w doborze tras. Wszystkie z poniżej prezentowanych wariantów pieszych wędrówek są przez nas osobiście sprawdzone, lecz w zależności od warunków przejście ich może sprawiać większe lub mniejsze trudności. Dla ułatwienia przygotowaliśmy trasy posortowane według różnych kryteriów. Każda z tych tras ma przygotowany do pobrania ślad gpx, który można pobrać na telefon za pomocą darmowej aplikacji TRASEO i korzystać z niego offline także w przypadku braku zasięgu GSM.

Pamiętajcie planując, że na wszystkich naszych mapach czasy przejścia najczęściej podane są dla osoby pokonującej szlak truchtem, gdyż wytyczanie trasy wycieczki traktowałem jako trening biegowy. Dla rodzin z dziećmi warto przyjąć, że średnie tempo to około 2,5 km/godz.

 

Wycieczki bez ruszania samochodu - propozycje do zdobycia Odznaki

Dla naszych Zdobywców proponujemy zestaw 5 wycieczek o łącznej długości ponad 50 km. Przedstawione trasy zostały dobrane w taki sposób, aby jak najlepiej pokazać najbliższą okolicę Siwejki. Do zdobycie odznaki nie będzie konieczne ruszanie samochodu. Wszystkie trasy mają swój początek i koniec w Siwejce. Łączna długość pięciu tras to 54 km. Proponujemy trasy: Kapeluska, Markowiec, Czertyżne, Dolina Bieliczna, Dzielec. Sugerujemy rozpocząć zdobywania Odznaki już w dniu przyjazdu krótkim spacerem na Kapeluskę. Dzięki temu w czasie tygodniowego pobytu będziecie mieli dwa dni na leniuchowanie lub na inną aktywność. Poniżej trasa na Kapeluskę. Kliknięcie w mapę przeniesie Was do listy tras wraz z opisami i mapami. Kolejność szlaków jest nieprzypadkowa i przemyślana. Dobrego wędrowania!

Przeglądaj wycieczki >

Najciekawsze trasy piesze w Beskidzie Niskim - propozycje do zdobycia Odznaki

Dla zmotoryzowanych Zdobywców proponujemy zestaw wycieczek o łącznej długości ponad 50 km. Przedstawione trasy ukazują najbardziej atrakcyjne miejsca Beskidu Niskiego. Oczywiście ocena tych miejsc jest oceną subiektywną. Łączna długość pięciu tras to 57,1 km. Proponujemy trasy: Przełęcz Hutniańska, Rotunda, Dolina Regietowska, Blechnarka, Lackowa. Sugerujemy rozpocząć zdobywanie odznaki już w dniu przyjazdu spacerem na Przełęcz Hutniańską. 7 km pierwszego dnia zapewni Wam dobrą pozycję wyjściową do zdobycia odznaki. Kliknięcie w mapę przeniesie Was do listy tras wraz z opisami i mapami. Zostańcie Zdobywcami!

Przeglądaj wycieczki >

Propozycje tras pieszych w Beskidzie Niskim dla zdobywców Odznaki w Kręgu Lackowej

Mamy dla Was trasy obejmujące zachodnią część Besidu Niskiego. Wiele możliwości. Dostosujcie trasy do swoich potrzeb i preferencji.

Czertyżne. Cmentarz po nieistniejącej wsi

Przeglądaj wycieczki >

Jak możecie korzystać z opracowanych przez nas dla Was wycieczek w TRASEO?

Wykonaj kilka prostych kroków zanim wyruszysz na szlak:

  • pobierz aplikację TRASEO na telefon [dla systemów Android w tym przypadku korzystasz ze sklepu Google Play, a dla iOS z AppStore];
  • przejdź w aplikacji na telefonie do zakładki zabacz mapy, zakładka bezpłatne;
  • znajdź i pobierz bezpłatną mapę Beskidu Niskiego (jak wygląda nasza mapa w traseo przedstawia zdjęcie);
  • odszukaj na naszej stronie trasę która Cię interesuje i wpisz kod tej trasy w traseo. Możesz także odnaleźć nasz profil ze wszystkimi szlakami na traseo.
  • wybierz pożądaną trasę z poziomu aplikacji, zapisz ją offline i przypisz do naszej bezpłatnej pobranej wcześniej mapy.
  • wyruszaj na szlak. Traseo na bierząco aktualizuje twoje położenie pokazując je na mapie.

 

Jak prawidłowo pobrać mapę w aplikacji TRASEO?

Korzystając z Traseo ważne jest, aby:

  

Podziel się:
Relaks w górach
Zapraszamy do agroturystyki Siwejka -
polecanego miejsca na wypoczynek w Beskidzie Niskim