Wakacje nad wodą w górach

Widok na Jezioro Klimkówka

W Beskidzie Niskim, w niewielkiej odległości od naszego domu Siwejka znajduje się Zalew Klimkówka. Jest to jedna z największych atrakcji krajobrazowych w Beskidzie Niskim. To unikalne miejsce z krystalicznie czystą górską wodą przyciąga amatorów wypoczynku. Połączenie pięknych niewysokich gór, dzikiej przyrody, szerokich i słonecznych dolin oraz górskiego jeziora sprawia, że każdy znajdzie coś dla swojej rodziny. W Beskidzie Niskim są też liczne strumienie i niewielkie rzeki nad którymi także można ciekawie spędzić czas.

 

Wakacje w górach nad jeziorem z dziećmi

Wakacje nad jeziorem w górach dobrze zaplanowane, są sposobem aby aktywnie spędzić urlop. Nad Zalewem Klimkówka znajdującym się w połowie drogi między Gorlicami, a Wysową-Zdrój możliwe jest wypożyczenie sprzętu pływającego (rowerki wodne, kajaki, łódki) oraz uprawianie windsurfingu (położenie między górami sprawia, że panujące tu wiatry są dodatkowo wzmacniane, co zapewnia świetne warunki do żeglowania). Nad Jeziorem Klimkówka działa szkoła Windsurfingu i Kitesurfingu. Nad zalewem możliwe jest wędkowanie. Zachęcamy także do kąpieli w tym czystym górskim jeziorze.

Wzdłuż zachodniego brzegu jeziora prowadzi 4 km trasa pieszo-rowerowa, która ma swój początek w miejscowości Klimkówka, a kończy się na granicy gminy Ropa. Jest to idealne miejsce do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, nordic walking czy w zimie narciarstwa biegowego. Wędrówka w każdej formie wzdłuż brzegu jeziora z widokiem na Pieniny Gorlickie dostarcza niezapomnianych wrażeń. Więcej informacji o atrakcjach nad Jeziorem Klimkówka.

Po dniu pełnym wrażeń nad wodą, lub w czasie gdy pogoda nie zachęca do moczenia się w jeziorze, warto zwrócić uwagę na wiele atrakcji turystycznych, które pozwolą schronić się przed nadmiarem słońca i aktywnie poznać krainę Łemków. Liczne cerkwie, cmentarze łemkowskie, i cmentarze upamiętniające bitwę Gorlicką, a przede wszystkim dzikie, niewysokie góry, są zachętą do podjęcia wędrówek. Poznaj atrakcje turystyczne Beskidu Niskiego.

Kąpielisko nad jeziorem Klimkówka

Wypożyczalnia sprzetu pływającego

Jezioro Klimkówka plaża

ALejki spacerowe nad Klimkówką

 

Wakacje w górach - pobyt nad rzeką

W przypadku wypoczynku w górach ciekawą opcją dla rodzin z dziećmi jest poszukiwanie miejsc na pobyt blisko rzeki. Zabawa nad rzeką jest równie atrakcyjna, jak przebywanie nad jeziorem. Pomysłów na spędzanie czasu nad potokiem może być tyle, ile kamieni w rzece. Budowa tamy, puszczanie statków z kory lub patyków, brodzenie po dnie, układanie literek z kamieni, przeprawa przez rzekę po konarach, spacer w kierunku źródeł dnem, dopasowywanie kamieni do siebie kształtem itp. Rzeki w Beskidzie Niskim, a w szczególności w naszej okolicy są płytkie i bardzo czyste, więc tym samym - bezpieczne. Dziecko w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym o wiele lepiej odnajdzie się w takiej przestrzeni, a czas na tak spędzonych wakacjach w górach minie szybko i przyjemnie.

Wodospad w Ropkach w Beskidzie Niskim

Jak spędzić czas nad potokiem we wsi Ropki

Rzeka Ropka i Połczyn Potok we wsi Ropki to miejsca, gdzie jest kilka fajnych "kąpielisk" dla Waszych pociech. Znajduje się tu np. niewielki wodospad o metrowej wysokości, a potoki które łączą się w centrum wsi meandrują tworząc zakola, co zachęca do spędzaniu nad nimi czasu. Można wybrać dla siebie zarówno miejsce zacienione jak i nasłonecznione. Dla spragnionych niezwykłych widoków polecamy urokliwe jeziorko, będące miejscem lęgowym dla czarnego bociana i siwej czapli, znajdujące się na początku Ropek od strony Hańczowej. Poniższe zdjęcie to widok z domu, w którym możemy Was gościć w czasie Waszych wakacji nad wodą w górach. Jeżeli miejsce Wam się spodobało, zapraszamy na spacer po naszej agroturystyce, abyści mogli zobaczyć, jak wyglądają przeznaczone dla Was pokoje na wynajem.

Niewielkie jeziorko w Ropkach

Nasz dom, agroturystyka Siwejka, położony jest we wsi Ropki, 6 km od jeziora Klimkówka, bezpośrednio nad niewielkim jeziorkiem utworzonym na rzece Ropka.

Podziel się:

Siwejka dla dzieci

Relaks w górach
Zapraszamy do agroturystyki Siwejka -
polecanego miejsca na wypoczynek w Beskidzie Niskim