Na grzyby w Beskidy

grzyby suszone

Gdzie na grzyby? Beskid Niski to obszar znany grzybiarzom i przez nich doceniany. I choć na grzyby warto się wybrać już w lipcu, to prawdziwy nalot na Wysową i Ropki ma miejsce od połowy września gdy zjeżdżają się najbardziej wytrawni grzybiarze. Miłośnicy szwędania się po lesie mogą liczyć na na obfity wysyp prawdziwków i rydzów.

Ula zdobyła grzywa

Jeżeli trafi się na odpowiednie miejsce to koszyk można napełnić w niespełna 30 minut. Ten rejon to lasy mieszane, dość wilgotne, poprzecinane jarami, w okolicach których można natknąć się na całe kolonie grzybów. Choć może to wydawać się nieprawdopodobne, ale często sezon na grzyby zaczyna się już w lipcu a kończy na początku listopada.

  prawdziwek

Beskid Niski to nie tylko prawdziwki. Jesienią można wziąć udział w prawdziwym polowaniu na rydza. Aby uatrakcyjnić zbieranie grzybów i kultywować tradycje z tym związane rokrocznie organizowane jest w Wysowej Zdrój Święto Rydza.

Najczęściej w ostatni weekend września zbierają się wytrawni grzybiarze aby rywalizować między sobą. Przy tej okazji odbywają się w Wysowej liczne pokazy, warsztaty i kiermasz.

Podziel się:
Relaks w górach
Zapraszamy do agroturystyki Siwejka -
polecanego miejsca na wypoczynek w Beskidzie Niskim