Odkryj uroki Beskidu Niskiego podczas majówki w Siwejce - zapraszamy na wypoczynek do naszego domu!

Majówka jest pierwszym po świętach Wielkanocnych okresem wzmożonej aktywności turystycznej i planowania wyjazdów. Dzieki temu, iż wpada nam dodatkowe wolne (1 i 3 maja), to można wygospodarować nawet 9 dni na wypoczynek. To świetna okazja na dodatkowy urlop, dzięki któremu po wiosennym okresie przejściowym można nałapać trochę promieni słońca.

Jeśli jesteśmy przy promieniach słońca to oprócz możliwości przewentylowania płuc krystalicznie czystym górskim powietrzem, zapraszamy także na kąpiele słoneczne do Ropek. Nie na darmo Ropki nazywane są Doliną Słońca. Często gdy z jednej strony Wysowa-Zdrój, a z drugiej miejscowość Izby spowite są mgłą wepchnięta w doliny przez przełęcze, to w Ropkach świeci słońce. Zawdzięczamy to unikalnemu położeniu i Ostremu Wierchowi, który przed napływem mgieł z południa skutecznie nas chroni.

 

Gospodarstwo agroturystyczne Siwejka w Ropkach - idealne miejsce na majówkę dla całej rodziny w sercu Beskidu Niskiego

Siwejka położona jest w zachodniej części Beskidu Niskiego. Wielu naszych Gości uważa jednak, że dolina w której położony jest nasz dom to jest jego serce. Niezwykły klimat Ropek, rozproszona zabudowa i położenie wśród niewysokich gór sprawiają, że stąd niemal wszędzie jest blisko, a nasza miejscowość jest mekką wypoczynku od początku wiosny aż do późnej jesieni. Przyjeżdżają do nas Goście spragnieni świętego spokoju, gdyż mimo popularności Siwejka i okolice pozostają ciągle miejscem pustym i dzikim. U nas naprawdę jest co robić.

Ropki kwiaty kwitnące wokół domu

Rpki - widk na góry hańczowskie

  

Zarezerwuj urlop majowy w gospodarstwie agroturystycznym Siwejka i zrelaksuj się z dala od miasta

Beskid-Niski-Ropki-Siwejka-widok-z-góry

Mamy nadzieję, że w majowy weekend znajdziecie wiele możliwości, aby aktywnie spędzić czas. Możecie u nas pojeździć na rowerach (dla naszych Gości mamy do użyczenia 10 gotowych do drogi rowerów), skorzystać z jazd konnych w pobliskich ośrodkach (najbliższy znajduje się w odległości 50 metrów od Siwejki po drugie stronie drogi), powędrować po górach, pobiegać, a nawet ponicnierobić. Zapraszamy biegaczy na poranne „spacery” po górach, a wędrowców do zdobywania odznaki W KRĘGU LACKOWEJ. Miłośnicy historii wyruszą tropem wysiedlonych wsi, szlakiem architektury drewnianej czy niezwykłych architektonicznie cmentarzy wojennych upamiętniających zmagania z I Wojny Świadowej.

 

Wyjątkowa majówka w Siwejce - wypocznij wśród pięknej przyrody Beskidu Niskiego

Daj się ponieść przygodzie. Wiosna w Ropkach jest niezwykle piękna. Choć budzi się wolno to przychodzi z mocą. Wspaniałe żywozielone barwy buków poprzeplatane z głęboką zielenią świerków i jodeł zachwycają każdego, kto tutaj przyjedzie o tej porze roku. Wspaniałe łąki pełne kwiatów i kolorowych traw nie pozwalają przejść koło nich obojętnie, a śpiew ptaków o poranku zachęca do działania i jak magnes wyciąga z domu.

 

 

Wpadnij z psem na dogtrekking w Beskid Niski

W naszym domu w dwóch pokojach przyjmujemy Gości z psami. Nie ma więc na co czekać i ruszajcie do rezerwacji. Pozwój swojemu pupilowi na wypoczynek w górach. Beskid Niski jest do tego idealny. Przygotowaliśmy dla Was trasy od 5 do 20 km. Każdemu ksiakowi dogtrekking według jego potrzeb ;-) Zarówno ty jak i Twój pies w pełni u nas odpoczniecie. Jesteśmy tego pewni. Pieski gościmy w pokoju Ani i Oli na parterze naszego domu. Możesz od razu sprawdzić dostępnośc w zakładce REZERWACJA.

 

Atrakcje turystyczne w Beskidzie Niskim w czasie majówki

W czasie majówki co roku organizowane są Dni Gorlic. Liczne imprezy i koncerty dla wielu mogą być magnesem i alternatywą na spędzenie czasu w Beskidzie Niskim.

Rekonstrukcja Bitwy Gorlickiej

Co roku z końcem kwietnia w Sękowej odbywa się rekonstrukcja Bitwy Gorlickiej razem z towarzyszącymi jej imprezami. Warto odwiedzić Sękową, aby przenieść się o ponad 100 lat wstecz i uczestniczyć ponownie w wydarzeniach z okresu I Wojny Światowej. W czasie festynu cieszącego się ogromną popularnością odbywa się zwykle pokaz życia obozowego, rekonstrukcja walk, konkurs pieśni patriotycznych i festym połączony z kiermaszem. Zobacz koniecznie GALERIĘ ZDJĘĆ Z FESTYNU Z SĘKOWEJ.

 

 

 

Noclegi na majówkę w Beskidzie Niskim - przytulna agroturystyka Siwejka blisko natury

Siwejka wzięła się z miłości do gór. Przyjechaliśmy do Ropek na weekend i to miejsce nas zachwyciło. Mamy nadzieję, że także Wam się spodoba. Stworzyliśmy dom który przede wszystkm ma być czysty, przytulny i praktyczny. Pokoje nasze urządzone są skromnie, ale jak mawiają Goście - niczego tam nie brakuje.

Wokół domu posiadamy 3 ha ogrodzonego terenu. Głównie to łąka usiana kwiatami od wczesnej wiosny aż do sianokosów. Na naszym terenie rośnie też niewielki las w cieniu którego znajduje się plac zabaw. Ulubione miejsce najmniejszych Gości Siwejki. Dla maluchów piaskownica, hustawki i zjeżdżalnie, a dla starszych dzieci slakline, przeploty i tyrolka.

W naszym domu niezwykłe jest to, że często dzieci zmotywowane możliwością zdobycia odznaki W Kręgu Lackowej z chęcią ruszają na piesze wycieczki. Z naszego domu wytyczonych mamy co najmniej 10 tras pieszych o różnej długości, które można dostosować do możliwości i wieku małych piechurów. Dla lubiących wycieczki rowerowe także przygotowaliśmy kilkanaście różnych wariantów od 15 do 40 kilometrów. Dodatkowo atutem naszego miejsca jest miejsce (garaż), w którym jesteśmy w stanie przechować bezpiecznie nawet 30 rowerów. Nasi Goście chwalą sobie Siwejkę za to, że aby aktywnie spędzić czas nie muszą nawet przez tydzień ruszać samochodu miejsca, a wiele atrakcji znajduje się wręcz w zasięgu ręki.

Zasługujesz na urlop! Informacje na temat pobytu w czasie majówki znaleźć można w zakładce oferta na stronie CENNIK NOCLEGÓW. Dostępność można praktycznie od ręki sprawdzić w zakładce REZERWACJA. Zapraszamy serdecznie do lektury i rezerwacji.

 

Nasz dom dla Was

Relaks w górach
Zapraszamy do agroturystyki Siwejka -
polecanego miejsca na wypoczynek w Beskidzie Niskim