Przyjechali z Tarnowa w góry

Zachodnia część Beskidu Niskiego jest szczególnie ulubionym kierunkiem na wypoczynek dla mieszkańców Tarnowa. Jest to związane z niewielką odległością od centrum miasta - w Beskid Niski można z Tarnowa dostać się zaledwie w godzinę oraz atrakcyjnymi cenami pobytu, jakie można w Beskidze Niskim jeszcze znaleźć.

Niewątpliwym atutem Beskidu Niskiego jest także jego przyroda. Przepiękne doliny poprzecinane potokami, strome choć niewysokie szczyty, wiele szlaków pieszych, rowerowych i konnych sprawiają, że w Beskidzie Niskim każdy znajdzie coś dla siebie. Mnogość fauny i flory oraz wiele atrakcji w postaci zabytków sakralnych (przepiękne cerkwie i kościoły), cmentarzy z okresu I wojny światowej, kapliczek i krzyży, kameralne uzdrowiska jak Wysowa-Zdrój, Wapienne mogą być zachetą do odwiedzenia tego regionu Polski.

Młodzież i dzieci z parafii Św. Maksymiliana Kolbe w Tarnowie spędzają wakacje w Siwejce

W pierwszym tygodniu wakacji (jeszcze w czerwcu), gościliśmy młodzież z Parafii Św. Maksymiliana Kolbe w Tarnowie. Nasz dom stał się wakacyjną metą dla młodych ludzi z Tarnowa po raz kolejny. W tym roku dodatkową atrakcją w czasie pobytu w Beskidze Niskim była możliwość zdobycia odznaki turystycznej W KRĘGU LACKOWEJ. Pomimo niesprzyjającej aury aż 12 osób spełniło wszystkie kryteria i zdobyło odznakę Brązowa 50!

W kolejnym (już lipcowym terminie) rozpoczęły swój pobyt także dzieci z tej samej parafii. To głównie dla nich przygotowaliśmy w niewielkiej odległości od domu boisko z bramkami. Nasz dom, to jedno z nielicznych miejsc w rejonie, gdzie dzieci mogą bezpiecznie zagrać w piłkę. Dzieci z Tarnowa skrzętnie to wykorzystały spędzając aktywnie czas wokół domu. Oczywiście także dzieci mimo swojego młodego wielu podjęły wyzwanie związane ze zdobywaniem odznak turystycznych.

 

Relaks w górach
Zapraszamy do agroturystyki Siwejka -
polecanego miejsca na wypoczynek w Beskidzie Niskim