SIWEJKA - wyróżniona w konkursie "TURYSTYCZNE SKARBY MAŁOPOLSKI”

Dziękujemy wszystkim, którzy oddali na nas głos. To dzięki Wam, naszym Gościom, Przyjaciołom, Rodzinie, Znajomym i Fanom otrzymaliśmy wyróżnienie zajmując 3 miejsce w konkursie TURYSTYCZNE SKARBY MAŁOPOLSKI” w kategorii Sielskie klimaty – wypoczynek blisko natury. To wyróżnienie to zarazem zobowiązanie aby starać się jeszcze bardziej. Aby nasza ukochana Siwejka była dla Was drugim domem i miejscem do którego chętnie wracacie. Dziękujemy.

 

Konkurs Turystyczne Skarby Małopolski - Sielskie Klimaty - Wypoczynek blisko natury - jak to było naprawdę

To było z końcem sierpnia 2022 roku. Zadzwonił telefon. Dzwoniła miła Pani z Urzędu Wojewódzkiego, która nas poinformowała, że nasza agroturystyka Siwejka ze względu na sposób prowadzenia i wyjątkowość miejsca została zgłoszona do IV edycji konkursu na najlepsze oferty i produkty turystyczne Województwa Małopolskiego. Jeżeli wyrazimy zgodę, podpiszemy różne klauzule to weźmiemy udział w tym wydarzeniu.

Zmęczeni sezonem początkowo sceptycznie podeszliśmy do tego pomysłu. Ostatecznie jednak zdecydowaliśmy się i dopełnili wszystkich formalności. Karuzela głosowania ruszyła. Poczatkowo znajdowaliśmy się pod koniec pierwszej dziesiątki obiektów, co już dawało nam wiele satysfakcji. Ostatecznie im bliżej końca, tym Wy byliście coraz bardziej aktywni. Głosowanie trwało do 27. września 2022 roku. Ostatecznie dzięki Waszym głosom zajęliśmy doskonałe 3 miejsce wyprzedzając wiele bardzo ciekawych obiektów, nawet bardzo pupularne Schronisko na Kudłaczach.

 

Gala w Lusławicach

Gala i wręczenie dyplomów odbyło się 28 października 2022 r w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. To było dla nas duże przeżycie. Przyznano nagrody w sześciu kategoriach:

– Miejsce z klimatem (miejscowość lub gmina turystyczna)
– Najciekawszy szlak turystyczny
– Dzieje się (wyjątkowe wydarzenie turystyczne)
– Unikatowa atrakcja turystyczna
– Sielskie klimaty (wypoczynek blisko natury)
– W gościnie (oferta kulinarna)

Plebiscyt składał się z trzech etapów a samo głosowanie miało otwartą formułę. W pierwszym każdy mógł zgłosić swojego faworyta w wyżej wymienionych kategoriach, dzieląc się miejscami i wrażeniami godnymi zapamiętania. Kolejnym etapem było głosowanie za pośrednictwem platformy internetowej. Oddano łącznie aż 22576 głosów. Ostatnia część należała do Kapituły Konkursu, która oficjalnie zatwierdziła wyniki by następnie podać je do wiadomości publicznej. W "naszej" kategorii Sielskie Klimaty na podium znalazły się AgroEKOturystyka „Jeżowa Woda” (gmina Łukowica, powiat limanowski), Agroturystyka „Malowane Wierchy” w Gładyszowie oraz Agroturystyka Siwejka w Ropkach (gmina Uście Gorlickie, powiat gorlicki).

 

Arboretum w Lusławicach. Miejsce które koniecznie trzeba odwiedzić

W Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego corocznie odbywa się około 100 wydarzeń artystycznych i edukacyjnych, a my będac w Lusławicach mieliśmy okazję zwiedzić Centrum Muzyki oraz wyjątkowe w skali europejskiej ARBORETUM (16-hektarowy park ze zbiorem ponad 2000 drzew i krzewów) co polecam każdemu w drodze do Siwejki. Zabierze Wam to pewnie 2 godziny. Bilety trzeba kupować wcześniej przez internet.

lusławice - dwór

 

Relaks w górach
Zapraszamy do agroturystyki Siwejka -
polecanego miejsca na wypoczynek w Beskidzie Niskim