Slowhop czyli chata z Klimatem w górach

Ludzie potrzebują rzetelnej i szybkiej informacji – choć tym zdaniem księżyca nie odkryłem, to chciałbym temat rozwinąć w kontekście wyjazdu na urlop. Nie zawsze mamy czas poszukać odpowiedniego miejsca na wypoczynek, które będzie zgodne z naszymi potrzebami, dlatego tak łatwo opieramy się na portalach, których oferta jest sprofilowana pod konkretnego odbiorcę np. Dzieciochatki na dzieci, Piesnaurlopie dla ludzi pragnących spędzić wakacje ze swoim ukochanym zwierzakiem, lub Slowhop dający możliwość poszukiwania atrakcyjnych noclegów według różnych kryteriów – np. noclegi tylko dla dorosłych, 15 klimatycznych miejsc w Beskidach itp.

 

Czy warto korzystać z portali takich jak Slowhop lub Dzieciochatki?

Na pewno portale te są pewnego rodzaju sitem, przez które przechodzi określony Klient. Mamy z dziećmi poszukujące miejsca na wakacje dla całej rodziny chętnie skorzystają z portalu Dzieciochatki, bo tam znajdują się obiekty stworzone z myślą o dzieciach, pełne udogodnień dla maluchów i atrakcji dla dzieci (choćby plac zabaw, mini ścianka wspinaczkowa, wypożyczalnia rowerów, boisko sportowe, animacje, ciekawe miejsca w okolicy, możliwość zdobywania odznak, sprawności itp.). Dla artystów czy zakochanych utożsamiających się z hasłem „urlop zaczyna się od umysłu” bliższy będzie Slowhop i jego klimatyczne noclegi. Korzystając z tych serwisów informacje dostajesz na talerzu.

Niestety dobra informacja ma swoją cenę. Jak podają właściciele Slowhop w wywiadzie dla Wysokich Obcasów średnia cena noclegu w obiektach noclegowych prezentowanych na portalu wynosi 100 zł od osoby. Sporo. Pytanie co za tą kwotę otrzymamy?

Alternatywą przy poszukiwaniu noclegu na wakacje dla tego typu serwisów internetowych, ale bardziej czasochłonną, jest umiejętne skorzystanie z możliwości wyszukiwarki Google zapewniającej wybór miejsca na urlop takiego jakie chcemy, w cenie jaka nam odpowiada.

 Aby jednak tak się stało warto pamiętać:

  • że, pierwsze 3-4 wyniki wyszukiwania są płatną reklamą;
  • aby, używać do przeglądania ofert przeglądarki w trybie incognito;
  • aby, wpisywać w wyszukiwarce bardziej dopasowane słowa kluczowe – „noclegi góry” jest zdecydowanie zbyt szerokim pojęciem. Aby Google lepiej dostosowało ofertę do Ciebie, lepiej jest wpisać w wyszukiwaniu bardziej szczegółowe hasła, np: „noclegi Beskid Niski trasy rowerowe” jeśli interesuje nas jazda na rowerze, „noclegi Beskid Niski gdzie na grzyby”, gdy interesuje nas grzybobranie, „noclegi Beskid Niski gdzie na konie” gdy marzy nam się jazda konna w terenie;
  • notować, dodawać strony do ulubionych, analizować i czytać opinie. Wybierz 5-10 obiektów z którymi nawiążesz kontakt. Zrób wstępną selekcję, a potem porozmawiaj z właścicielem obiektu. Zadaj pytania o istotne dla Ciebie sprawy. Zdaj się na swoją intuicję i dokonaj wyboru. Pamiętaj, aby określić sobie czas w jakim zarezerwujesz pobyt, gdyż możesz zapętlić się w ciągłym poszukiwaniu „lepszych” ofert.

 

Co znaczy dla Ciebie Chata z Klimatem?

Odpowiedź na to pytanie jest kluczowa w kontekście poszukiwania miejsca na wypoczynek. Dla jednego Klimat tworzą gospodarze obiektu, dla innego najistotniejsze są przytulne pokoje i ich wyposażenie. Jedni stawiają na funkcjonalność, inni na mnogość bibelotów. Ja zawsze przywiązuję wagę do czystości i to jest dla mnie ważne przy wyborze oferty. Zdefiniuj swoje potrzeby, kryteria brzegowe i wtedy z łatwością znajdziesz miejsce dopasowane do siebie. Dla jednego warunkiem brzegowym jest, aby dom był zbudowany z bali, dla innego istotne jest pyszne jedzenie. Rodzina z małym dziećmi będzie potrzebowała zapewne fajnego placu zabaw i przestrzeni wokół domu, a młodzi ludzie z ambicjami wielu możliwości aktywnego wypoczynku. Jeden aby czuł się dobrze musi mieć tanio, inny drogo. Pamiętam, gdy kupowałem ekspres do kawy i zapytałem zaprzyjaźnionego sprzedawcy czym różni się urządzenie za 3 tysiące od tego za 10 tysięcy. Odpowiedź była zaskakująca. Ceną…

Każdemu według jego potrzeb.

 

Nasz dom dla Was

Stworzyliśmy takie klimatyczne miejsce w Beskidzie Niskim, w jakim sami chcielibyśmy wypoczywać. Dom jest taki, w jakim my czujemy się dobrze. Od Gości wiemy, że cena noclegu jest w sam raz… W naszym domu stawiamy na funkcjonalność i czystość. Pokoje urządzone są skromnie, ale praktycznie. Każdy z łazienką, a część z aneksami kuchennymi. Raczej przestronne, choć to może być naszym subiektywnym odczuciem, gdyż wychowaliśmy się w Krakowie w wielkiej płycie z lat 70-tych. Ale tu już inna historia. Duża przestrzeń wokoło, odpowiednio oddalone boisko i nasz prywatny plac zabaw sprawiają, że dzieci nie są uciążliwe dla rodzin bezdzietnych, a każdy znajdzie przestrzeń do relaksu.

 

 

Nasze hasło: przytulne pokoje, święty spokój, aktywny wypoczynek zobowiązują nas do dbania nie tylko o komfort i dobre samopoczucie Gości, ale także do przedstawienia możliwości, jak spędzić wolny czasu na urlopie. Dla Was przygotowaliśmy bezpłatną mapę Beskidu Niskiego wraz z aplikacją i trasami pieszymi i rowerowymi, odznakę W Kręgu Lackowej cieszącą się coraz większą popularnością, czy możliwość treningów biegowych z gospodarzem człapiącym systematycznie po okolicznych górkach. Dodatkowo w naszym domu w lecie istnieje możliwość wypożyczenia rowerów, a zimą nart biegowych. Dbamy o szczegóły na wielu płaszczyznach. Dlatego też sortujemy śmieci, mamy system centralnego klucza, szatnię w której zostawia się buty i kurtki, miejsce do przechowywania rowerów, czy wózków, profesjonalną suszarkę do butów na 12 par przydatną nie tylko zimą, sprzęt sportowy z którego można bezpłatnie korzystać.

Owocem naszej pracy jest wiele opinii wystawionych nam w Google przez naszych Gości, wysoka ocena w serwisie booking.com i wpisy w Księdze Gości, które łapią nas za serce i motywują do jeszcze cięższej pracy dla Was.

Mamy nadzieję, że także Ty będziesz miał okazję nas poznać i do nas się przekonać. Zapraszamy serdecznie.

Sprawdź atrakcyjne ceny pakietów w sezonie letnim i zimowym

Relaks w górach
Zapraszamy do agroturystyki Siwejka -
polecanego miejsca na wypoczynek w Beskidzie Niskim