Sylwester w górach bez fajerwerków

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku. Każdy z nas zastanawia się co będzie robił w sylwestra. My mamy już odpowiedź na to pytanie. Jak zapewne spodziewacie się - najbliższego sylwestra spędzimy w górach, w Beskidzie Niskim, w Ropkach, miejmy nadzieję w samym sercu zimy.

Dla nas noc sylwestrową spędzimy typowo. Nie wybieramy się na rynek, bo w Ropkach nie ma rynku. Nie idziemy na miasto, bo go też tutaj nie ma. Nie planujemy zabawy, bo po całym dniu jeżdżenia na nartach lub zabawy na śniegu będą bolały nas nogi. U nas nie będzie głośnej muzyki, bo nie chcemy zagłuszać ciszy panującej wokoło. Nie będzie też sztucznych ogni, bo rada sołecka zapewne jak co roku jednogłośnie postanowi, że tego nie wolno robić.

 

Sielskie Klimaty - Wypoczynek blisko natury

Nasza Siwejka w tym roku została doceniona przez naszych Gości zajmując 3 miejsce w konkursie TURYSTYCZNE SKARBY MAŁOPOLSKI w kategorii "Sielskie klimaty – wypoczynek blisko natury". To ogromne wyróżnienie dla nas za naszą pracę i zaangażowanie w to, aby Wasz pobyt w naszym domu był udany, ale także dowód na to, że nasza droga jaką obraliśmy i miejsce jakie stworzyliśmy Wam odpowiada. I taki też miejmy nadzieję będzie Wasz pobyt - po prostu SIELSKI.

sielskie-klimaty-10x15

 

Zabawa sylwestrowa bez zabawy i bal bez balu

W Siwejce w wieczór sylwestrowy będzie cicho i spokojnie. Być może wyjdziemy o północy w ciemną noc, aby posłuchać jak trzeszczy śnieg pod butami, może sprawdzimy co widać na niebie i która gwiazda spadając pomoże nam zrealizować marzenia. Może posiedzimy, pogadamy albo pomilczymy. Może pogramy w planszówki, a może wymyślimy coś czego jeszcze nie robiliśmy? Spędzając u nas sylwestra radzej nie potańczycie, gdyż nie przepadamy za huczną zabawą, a muzyka puszczana z telefoniku lub radyjka za bardzo nam przypomina miasto, z którego skutecznie uciekamy. Balu więc nie będzie :-( Za to jak przyjdzie Wam ochota poprzecierać trasy truchtem o poranku to jestem do dyspozycji :-)

 

Gdzie z psem w góry na sylwestra?

kora w śniegu

Wyjazd z psem w góry zawsze rodzi dużo niepewności. W Ropkach warunki dla takiego wypoczynku sa idealne. Ogromna przestrzeń wokół domu - wręcz nieprzebrane łąki i lasy dają możliwość spacerów zarówno dla Was jak i Waszego pupila. Nie musicie się martwić, że pies wyskoczy na ruchliwa drogę, bo takiej nie ma... Dla wszystkich którym taka forma powitania nowego roku jest bliska mamy dobrą informację. Na pobyt sylwestrowo-noworoczny mamy jeszcze miejsca. Dla psich rodzin informujemy, że dysponujemy tylko dwoma psimi pokojami. W pozostałych gwarantujemy, że futrzaki nie mieszkały. Jesteśmy pewni, że także Wasz psiak z takiego sylwestra będzie zadowolony. Poznaj pokoje przyjazne dla zwierzaków - przytulną trójkę [kliknij] lub nieco większą czwórkę [kliknij].

 

Co robić w sylwestra w Beskidzie Niskim?

W okresie świąteczno-noworocznym w Beskidzie Niskim spędzą ciekawie urlop zarówno pary jak i całe rodziny. To czy będziecie zadowoleni zależy od tego, czy Wasze wyobrażenie spójne będzie z tym co Was tutaj spotka. Beskid Niski jest dla tych, którzy poszukują ciszy, spokoju, kontaktu z dzika przyrodą, czystego powietrza i co dziś jest ważne dla wielu z Was - niewielkiego zagęszczenia ludzi. Nie zawsze trzeba stawiać na pobyt w zatłoczonych stacjach narciarskich. Jeżeli będziecie mieli taką potrzebę - to zawsze do Tylicza, Krynicy można się wybrać. My tymczasem proponujemy siwejkową listę atrakcji dla niejeżdżących na nartach. W Beskidzie Niskim, w pobliżu naszego domu można:

 • wyjść na zewnątrz i od razu znaleźć się w śnieżnej krainie;
 • zbudować iglo, śnieżną zjeżdżalnię, fortyfikacje do bitwy na kulki;
 • pozjeżdżać na sankach i workach wypchanych sianem z pobliskiej górki;
 • ubrać narty biegowe i po prostu pójść przed siebie; Tak jak pisaliśmy wcześniej - narty biegowe za darmoszkę :-) Przy tej okazji zapraszam bardziej ambitnych do zapoznania się z "naszymi" propozycjami wędrówek na nartach biegowych i skiturach;
 • poszusować na nartach zjazdowych w jednej z okolicznych stacji narciarskich;
 • wyruszyć na wędrówkę pieszą na jedną z licznych ścieżek by zdobyć odznakę W KRĘGU LACKOWEJ.
 • skorzystać zimą ze zjazdu na tyrolce;
 • poprosić swojego tatę, aby pociągnął po drodze Ciebie i mamę na sankach ;-);
 • zamówić kulig u naszych sąsiadów lub wybrać się w tym samym celu do Regietowa do największej w Europie stadniny konia huculskiego;
 • pojeździć konno w stadninie Chyże Konie (o ile będą sprzyjające warunki umożliwiające bezpieczną jazdę zarówno dla jeźdźca jak i konia - zwykle po świeżym opadzie śniegu);
 • wybrać się do Wysowej-Zdrój do Parku Zdrojowego na pyszne ciastka serwowane w Domu Zdrojowym;
 • skorzystać z uroków Parku Wodnego w Wysowej;
 • wyskoczyć na lodowisko w Wysowej-Zdrój;
 • wieczorem pograć w planszówki;
 • pozwiedzać cerkwie. Zimą gdy nie są przysłonięte przez korony drzew są wyjątkowo piękne.
 • odwiedzić atrakcyjne muzea w regionie: Skansen Wsi Podgórzańskiej w Szymbanku, Muzeum Magurskiego Parku Narodowego, Muzeum Narciarstwa w Cieklinie, Łemkowską Zagrodę Edukacyjną Dziubyniłka, Zagrodę Maziarską w Łosiu.

 

Narty w Beskidzie Niskim

Jeżeli ktoś jednak chciałby postać sobie w kolejkach do wyciągów narciarskich to oczywiście jest taka możliwość. Wyciągi narciarskie w zachodniej części Beskidu Niskiego zlokalizowane są w Tyliczu, Krynicy, Smerekowcu i na Magurze Małastowskiej. Siwejka od tych miejsc oddalona jest od 7 do 20 km. Dojazd samochodem zajmuje od 20-40 minut. Sprawdź lokalizację wyciągów narciarskich.

 

Poniżej prezentujemy nasz dom w zimowej scenerii:

 

 

Jak wygląda pakiet sylwestrowo-noworoczny?

Pakiet sylwestrowo-noworoczny to wybrane co najmniej 4 noce w zakresie dat: 27.12-07.01.23. O długości pobytu decydujesz samodzielnie rezerwując określona ilość noclegów. W tym okresie oferujemy wyłącznie noclegi bez wyżywienia.

W tym czasie możesz liczyć na:

 • co najmniej 4 noclegi w przytulnym pokoju z łazienką. Część pokoi wyposażone jest w aneksy kuchenne, pozostałe mają dostęp do wspólnej kuchni znajdującej się przy wspólnej przestrzeni i jadalni. W kuchni tej znajduje się dużo naczyń, garnków i mikrofalówka.
 • ożliwość korzystania nieodpłatnie z sanek, jabuszek i nart biegowych;
 • bezpłatne suszenie obuwia na profesjonalnej suszarce do butów (do dyspozycji profesjonalna suszarka na buty narciarskie pracująca do 22.00 do 10.00);
 • miejsce na przechowywania sprzętu narciarskiego i turystycznego;
 • dostęp do internetu, bibliteczki, gry planszowe;
 • aplikację TRASEO wraz z darmową mapą z naniesionymi atrakcjami regionu;
 • bezpłatny parking;
 • 20% rabatu na przejazdy punktowe na stacji narciarskiej Master-Ski;
 • bezpłatny wstęp na lodowisko w Wysowej-Zdrój. [SPRAWDŹ Lodowisko>]

Ile to kosztuje?

W okresie świąteczno-noworocznym proponujemy pobyty bez wyżywienia. Mamy nadzieję, że taka opcja będzie dla Was atrakcyjna zarówno z pozowdów finansowych oraz praktycznych. Czas pokazał, że stawianie się na posiłek o określonej godzinie, burzy plan dnia i nie pozwala urlopu wykorzystać w pełni.

Jak rezerwować pobyt?

Szybciutko.:-) bo miejsca takie naj nasze, cieszą się coraz większą popularnością. Wszelkie informacje na temat rezerwacji pobytu na ferie znajdziecie Państwo w zakładce jak rezerwować.

Jeżeli nie interesuje Państwa pobyt w czasie sylwestrowo-noworocznym, to prosimy o sprawdzenie cen w innych terminach - [KLIKNIJ>]

 

Relaks w górach
Zapraszamy do agroturystyki Siwejka -
polecanego miejsca na wypoczynek w Beskidzie Niskim