Ferie zimowe z dziećmi w górach w Beskidzie Niskim

Planujecie wypoczynek zimą w górach? Może warto byłoby coś odmienić i wybrać się w pusty i dziki Beskid Niski? Postaramy się Wam pomóc w dokonaniu wyboru i zupełnie przy okazji zaproponować pobyt w Siwejce.

 

Wyjazd z dziećmi na ferie w góry puste i dzikie

Beskid Niski, a w szczególności Ropki są idealnym miejscem, aby spędzić ferie zimowe z dzieckiem. Dzięki niewielkiemu zagęszczeniu domów (około 20 gospodarstw) położonych w rozległej dolinie znajdziecie tutaj sporo przestrzeni do aktywnego i bezpiecznego wypoczynku. Ropki w których położona jest Siwejka to bardzo czyste powietrze, górski klimat i świetna lokalizacja. To wieś gdzie noc jest czarna, a śnieg jest biały, co wbrew pozorom w innych rejonach polskich gór nie jest takie oczywiste. Ocieplenie klimatu sprawia, że śnieg staje się w wielu miejscach produktem deficytowym lecz my dzięki swojemu położeniu na jego brak nie możemy narzekać. Przez ostatnich 7 lat w ferie śniegu nigdy nie brakło. Często wokół domu powstają zimą igla i fortyfikacje, a dzieci mogą bezpiecznie jeżdzić na sankach. Jedna droga odśnieżana na biało i wiele ścieżek leśnych powodują, że łatwo wybrać się pieszo na spacer, zorganizować kulig [gdzie na kulig?] czy wyruszyć na wycieczkę na nartach biegowych [gdzie na biegówki?]. Dla naszych Gości użyczamy bezpłatnie narty biegowe co jest dodatkowym głosem, aby wybrać właśnie nas na wypoczynek.

 Ropki-zima-z-drona

 

Sielskie Klimaty - Wypoczynek blisko natury

Nasza Siwejka w tym roku została doceniona przez naszych Gości zajmując 3 miejsce w konkursie TURYSTYCZNE SKARBY MAŁOPOLSKI w kategorii "Sielskie klimaty – wypoczynek blisko natury". To ogromne wyróżnienie dla nas za naszą pracę i zaangażowanie w to, aby Wasz pobyt w naszym domu był udany, ale także dowód na to, że nasza droga jaką obraliśmy i miejsce jakie stworzyliśmy Wam odpowiada. O konkursie więcej tutaj. I taki też miejmy nadzieję będzie Wasz pobyt - po prostu SIELSKI. Mamy nadzieję, że będzie okazja spotkać się i tego doświadczyć. Zapraszamy.

sielskie-klimaty-10x15

 

Kiedy wyjechać na ferie zimowe?

Ferie zimowe w Polsce są w okresie: od 13 stycznia do 24 lutego 2024 roku. To 6 tygodni w czasie których przygotowaliśmy atrakcyjne cenowo pakiety pobytowe dla rodzin z dziećmi. Cieszym się, że mimo wzrostu cen nam udało się utrzymać ofertę sprzed roku. Poniżej skrócona informacja na temat terminów pakietów na ferie z podziałem na województwa:

 • pakiety: 13.01-20.01 i 20.02-27.01
 • woj. dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
 • pakiety: 27.01-3.02 i 3.02-10.02
  woj. lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
 • pakiety: 10-17.02 i 17-24.02
  woj. kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

Pakiet zawiera:

 • 7 noclegów w przytulnym pokoju z łazienką. Część pokoi wyposażone jest w aneksy kuchenne, pozostałe mają dostęp do wspólnej kuchni znajdującej się przy wspólnej przestrzeni i jadalni. W kuchni tej znajduje się dużo naczyń, garnków i mikrofalówka.
 • wyżywienie (nie zawsze opcja jest dostępna) zależnie od wybranego wariantu: urozmaicone śniadanie i obiadokolacja ze świeżo pieczonym ciastem. Wyżywienie zaczynamy obiadokolacją w sobotę i kończymy śniadaniem w sobotę; W okresie zimowym istnieje możliwość także wykupienia samych noclegów poza pakietem;
 • możliwość korzystania nieodpłatnie z sanek, jabuszek i nart biegowych;
 • bezpłatne suszenie obuwia na profesjonalnej suszarce do butów (suszarka na buty pracuje w godzinach nocnych od 22.00 do 10.00 po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby);
 • obszarne miejsce na przechowywania sprzętu narciarskiego i turystycznego;
 • dostęp do internetu, bibliteczka, gry planszowe;
 • bezpłatny parking;
 • 20% rabatu na przejazdy punktowe na stacji narciarskiej Master-Ski;
 • bezpłatny wstęp na lodowisko w Wysowej-Zdrój. [SPRAWDŹ Lodowisko>]

Ile to kosztuje?

Cena dotyczy pobytu pakietowego 7-dniowego bez wyżywienia. Jest to opłata za cały pokój. Koszt wyżywienia wyliczany jest oddzielnie zależnie od wieku dzieci. opcja wyżywienia dostępna jest tylko w wybranych terminach!

  3-osobowy 4-osobowy 5-osobowy 6-osobowy
w wysokim sezonie - ferie zimowe
(13.01.22-24.02.24)
1050 zł 1400 zł 1750 zł 2100 zł

Jak rezerwować pobyt?

Szybciutko.:-) Nasz dom cieszy się dużą popularnością. Warto więc odpowiednio wcześniej dokonać rezerwacji. Nasz dom oferuje możliwość natychmiastowego SPRAWDZENIA DOSTĘPNOŚCI POKOI i REZERWACJI ONLINE.

 

Rodzinny urlop w górach z nauką jazdy na nartach

stoki_narciarkie_czas_dojazdu

Dla amatorów jazdy na nartach zjazdowych mamy bardzo dobrą informację. Nasz dom zlokalizowany jest między Tyliczem i Krynicą z jednej strony, a Smerekowcem i Magurą Małastowską z drugiej. Dzięki temu można dojechać na dowolny wybrany stok narciarski wybierając go zgodnie ze swoimi możliwościami i potrzebami. Na mapie umieściliśmy orientacyjne czasy dojazdu. Więcej o stokach narciarskich w rejonie Beskidu Niskiego przeczytasz tutaj: STOKI NARCIARSKIE W BESKIDZNIE NISKIM.

Jeszcze niedawno jako Instruktor SITN miałem przyjemność szkolić naszych Gości na stoku osobiście. Aktualnie ze względu na stan zdrowia, muszę polecić dla naszych Gości innych kwalifikowanych instruktorów narciarskich lub szkoły narciarskie dostępne na stacjach narciarskich. Przeczytaj więcej na ten temat SZKOLENIA NARCIARSKIEGO.

 

Co robić z dziećmi w ferie w Beskidzie Niskim?

Wielokrotnie przykonaliśmy się, że przyjeżdżają w Beskid Niski także rodziny, które chciałyby spędzić zimowy urlop niekoniecznie w zatłoczonych stacjach narciarskich i kolejkach do wyciągu, ponad które przedkładają wspólne bycie i zabawy na śniegu wokół domu. To dla Was przygotowaliśmy siwejkową listę atrakcji dla niejeżdżących na nartach. W Beskidzie Niskim, w pobliżu naszego domu można:

 • wyjść na zewnątrz i od razu znaleźć się w śnieżnej krainie;
 • zbudować iglo, śnieżną zjeżdżalnię, fortyfikacje do bitwy na kulki;
 • pozjeżdżać na sankach i workach wypchanych sianem z pobliskiej górki;
 • ubrać narty biegowe i po prostu pójść przed siebie; Tak jak pisaliśmy wcześniej - narty biegowe za darmoszkę :-)
 • rozpocząć przygodę narciarską na profesjonalnie przygotowanych stokach narciarskich w Smerekowcu, Tyliczu lub Krynicy.
 • wyruszyć na wędrówkę pieszą jedną z licznych ścieżek by zdobyć odznakę W KRĘGU LACKOWEJ.
 • skorzystać zimą ze zjazdu na tyrolce;
 • poprosić swojego tatę aby pociągnął po drodze Ciebie i mamę na sankach ;-);
 • zamówić kulig u naszych sąsiadów lub wybrać się w tym samym celu do Regietowa do największej w Europie stadniny konia huculskiego;
 • pojeździć konno w stadninie Chyże Konie (o ile będą sprzyjające warunki umożliwiające bezpieczną jazdę zarówno dla jeźdźca jak i konia - zwykle po świeżym opadzie śniegu);
 • wybrać się do Wysowej-Zdrój do Parku Zdrojowego na pyszne ciastka serwowane w Domu Zdrojowym;
 • skorzystać z uroków Parku Wodnego w Wysowej (o ile już będzie otwarty :-)
 • wyskoczyć na lodowisko w Wysowej-Zdrój;
 • wieczorem pograć w planszówki;
 • pozwiedzać cerkwie. Zimą gdy nie są przysłonięte przez korony drzew są wyjątkowo piękne.
 • odwiedzić atrakcyjne muzea w regionie: Skansen Wsi Podgórzańskiej w Szymbanku, Muzeum Magurskiego Parku Narodowego, Muzeum Narciarstwa w Cieklinie, Łemkowską Zagrodę Edukacyjną Dziubyniłka, Zagrodę Maziarską w Łosiu.

 

 

Jeżeli macie wątpliwości czy rezerwować noclegi w Ropkach to zapraszamy od obejrzenia minutowego filmiku gdzie poznacie nasz dom w zimowej scenerii. Mnóstwo przestrzeni i mnóstwo słońca.

 

 

Co zabrać w zimie na wyjazd w góry?

 • dużo ubrań na przebranie. Zwykle u nas jest sporo śniegu więc i okazji do przemoczenia nie zabraknie;
 • solidne opony zimowe, napęd 4x4 lub łańcuchy. Raczej ich nie użyjesz, ale komfort posiadania daje dużo spokoju na drodze;
 • osobisty sprzęt sportowy który planujesz używać (narty, rakiety śnieżne, sanki itp.); To nie jest oczywiście obowiązkowe, gdyż w naszych zasobach znajdzie się przynajmniej kilka par sanek.
 • czołówkę lub latarkę. Dość wcześnie w zimie robi się ciemno, a wieczorne spacery w zimowej scenerii przyciągają jak magnes;
 • zainstalowaną aplikację TRASEO wraz z darmową mapą z naniesionymi atrakcjami w regionie. Ułatwi planowanie pobytu i dojazd do stacji narciarskich;
 • strój kąpielowy, czepek, klapki w przypadku planowanej wizyty w Parku Wodnym;

 

 

 

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące pobytu w naszym domu w Ropkach:

Czy można przyjechać z psem?

 • Dysponujemy tylko dwoma pokojami w których przyjmujemy pieski. Prosimy więc w zapytaniu zaczynać od informacji, że chcą Państwo przyjechać z pieskiem jeżeli to warunek brzegowy. Pieski przyjmujemy pod pewnymi warunkami, dlatego też prosimy o zapoznanie się z psimi zasadami.

Czy można zrezygnować z wyżywienia?

 • W okresie ferii zimowych przyjmujemy zarówno z wyżywieniem jak i bez. Więcej na temat jedzona przeczytasz tutaj: [Domowe i zdrowe jedzenie].

Czy w domu jest ciepło?

 • Dom jest ogrzewany pompą ciepła i bardzo dobrze wyizolowany - w domu jest z całą pewnością ciepło.

Czy organizowane są w Siwejce animacje dla dzieci?

 • W naszym domu nie organizujemy animacji dla dzieci. Stawiamy na relacje, nie na animacje. Dzieci potrzebują zabawy zarówno z rówiesnikami jak i rodzicami których często na codzień maja mało ze względu na prace o obowiązki.

Co robić w Beskidzie Niskim gdy nie ma śniegu?

 •  Ja osobiście w ciągu ostatnich ośmiu lat nie przypominam sobie takiej sytuacji, aby w czasie ferii nie było śniegu, ale jeżeli tak by się już zdarzyło, to uważam, że nie jest to żadną przeszkodą aby aktywnie spędzić czas. Można oczywiście jeździć na stoki narciarskie sztucznie snieżone (Smerekowiec, Tylicz, Krynica-Zdrój, Kamianna) i tam korzystać z uroków zimy, ale można także zaplanować spacery utwardzonymi drogami szutrowymi, których w Beskidzie Niskim jest mnóstwo. Zimą, gdy bukowe lasy pozbawione są liści otwiera się o wiele większa przestrzeń i perspektywa czego nie doświadczymy latem, gdy wszystko się zazieleni. Przy tej okazji być może uda się zdobyć odznakę W Kręgu Lackowej.

 

Dlaczego my?

Zaufaj naszemu doświadczeniu i zaangażowaniu. Zbudowaliśmy dom dla Gości i dbamy osobiście aby wszyscy u nas czuli się dobrze. Zapoznaj się z opiniami o Siwejce na Google oraz ocenami i opiniami na bookingu. Nasz dom jest rekomendowany przez portal dla rodziców poszukujących noclegów przyjaznych rodzinom Dzieciochatki oraz portal Wakacjezdziećmi. Zapraszamy także do zapoznania się z opiniami naszych Gości o nas które zostały umieszczone w KSIĘDZE GOŚCI.

Zainteresowany? Tutaj sprawdzisz DOSTĘPNOŚCI POKOI i REZERWUJESZ ONLINE.

Ropki zimą

Relaks w górach
Zapraszamy do agroturystyki Siwejka -
polecanego miejsca na wypoczynek w Beskidzie Niskim