Aktualności

Darmowa mapa Beskidu Niskiego

Darmowa mapa Beskidu Niskiego

2022-06-03

Po wielu miesiącach wytężonej pracy uruchomiliśmy darmową mapę Beskidu Niskiego. Jesteśmy dumni, że Siwejka jest prawdopodobnie pierwszym gospodarstwem agroturystycznym w Polsce, które oferuje mobilna mapę regionu nie tylko dla swoich Gości, ale dla wszystkich odwiedzających Beskid Niski.

Beskid Niski – wakacje w górach

Beskid Niski – wakacje w górach

2022-05-28

Dzieci już rozpoczęły odliczanie, a dorośli poszukują odpowiedniego miejsca na spędzenie urlopu. Chcielibyśmy Wam ułatwić wybór, dlatego pragniemy zaproponować spędzenie wakacji górach, w naszym domu w Siwejce, w miejscowości Ropki w Beskidzie Niskim. Posiadamy jeszcze wolne pokoje w lipcu i sierpniu.

Chatka Wędrowca na Głównym Szlaku Beskidzkim

Chatka Wędrowca na Głównym Szlaku Beskidzkim

2022-04-30

Szukasz noclegu w Beskidzie Niskim dla prawdziwego turysty? Mamy takie miejsce dla Ciebie. Chatka dla wędrowca GSB oddalona z Bartnego o 28 km, Wołowca 24 km i Hańczowej o 2,4 km, a dla idących z drugiej strony: Z Jaworzyny Krynickiej 29 km, Z Krynicy 19 km, Mochnaczki 12 km.

Slowhop czyli chata z Klimatem w górach

Slowhop czyli chata z Klimatem w górach

2022-04-20

Ludzie potrzebują rzetelnej i szybkiej informacji – choć tym zdaniem księżyca nie odkryłem, to chciałbym temat rozwinąć w kontekście wyjazdu na urlop. Nie zawsze mamy czas poszukać odpowiedniego miejsca na wypoczynek, które będzie zgodne z naszymi potrzebami, dlatego tak łatwo opieramy się na portalach, których oferta jest sprofilowana pod konkretnego odbiorcę np. Dzieciochatki na dzieci, Piesnaurlopie dla ludzi pragnących spędzić wakacje ze swoim ukochanym zwierzakiem, lub Slowhop dający możliwość poszukiw

Lackowa - skąd wejść, szlaki turystyczne

Lackowa - skąd wejść, szlaki turystyczne

2022-04-04

Chciałbym Wam zaproponować wycieczkę z Ropek na Lackową nazywaną potocznie górą policyjną ze względu na charakterystyczną wysokość 997 m. Cała pętla liczona od naszego domu ma 19 km, więc będzie to wycieczka całodzienna. Przewiduję, że zajmie ona 6-7 godzin, a jak dopadnie Was leniwiec w Bielicznej - to znacznie dłużej.

Gdzie w góry z psem? Dom przyjazny dla zwierząt w Beskidzie Niskim

Gdzie w góry z psem? Dom przyjazny dla zwierząt w Beskidzie Niskim

2022-03-25

Planując wakacje w górach każdy z nas chciałby zabrać ze sobą swojego czworonożnego przyjaciela. Okazuje się jednak, że nie jest łatwo znaleźć w Polsce odpowiednie miejsce, w którym łaskawym okiem patrzy się na towarzyszącego nam psiaka. Podobna sytuacja jest w Beskidzie Niskim, gdzie jest niewiele obiektów przyjaznych zwierzętom. Coraz trudniej zarezerwować nocleg osobom podróżującym z psem. Dlatego planując wakacje warto zrobić to z odpowiednim wyprzedzeniem, aby najlepsze oferty nie czmychnęły Wam sprze

Dom do wynajęcia w Beskidzie Niskim

Dom do wynajęcia w Beskidzie Niskim

2022-03-17

Beskid Niski jest wyjątkowy. Dzikie tereny, zapomniane i wysiedlone wsie, puste doliny i nasze Ropki. W Ropkach, w Siwejce przyjmujemy najczęściej Klientów indywidualnych, ale jeżeli jest taka potrzeba, to chętnie gościmy w naszym domu także grupy zorganizowane.

Ferie zimowe z dziećmi w górach w Beskidzie Niskim

Ferie zimowe z dziećmi w górach w Beskidzie Niskim

2022-02-16

Planujecie wypoczynek zimą w górach? Może warto byłoby coś odmienić i wybrać się w pusty i dziki Beskid Niski? Postaramy się Wam pomóc w dokonaniu wyboru i zupełnie przy okazji zaproponować pobyt w Siwejce.

Sylwester w górach bez fajerwerków

Sylwester w górach bez fajerwerków

2021-10-05

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku. Każdy z nas zastanawia się co będzie robił w sylwestra. My jak co roku postanawiamy spędzić go typowo (dla nas) lecz zupełnie nietypowo (jak dla większości). Nie wybieramy się na rynek bo w Ropkach nie ma rynku, nie idziemy na miasto bo go też nie ma.

Relaks w górach
Zapraszamy do agroturystyki Siwejka -
polecanego miejsca na wypoczynek w Beskidzie Niskim